2016 YGS Sonuçları

Tüm 2016 YGS sınavına giren kişilerin büyük bir heyecanla beklediği YGS sınav sonuçları bugün açıklanacak. YGS sınavına girenler sonuçları ÖSYM resmi sitesinden öğrenebilirler.

Bildiğiniz üzere 13 Mart 2016 günü yapılan YGS sınavı sonuçları bugün açıklanacak, Öğrencilerin LYS sınavına girebilmesi için YGS sınavından barajı geçmeleri gerekir baraj ise 180 puandır. 2 yıllık üniversite okumak için YGS’den aldıkları puanlarla üniversiteye girebilecekler.Meslek lisesi okuyan öğrencilerin ise sınavsız geçiş hakkı bulunmaktadır. Sınavsız geçiş hakkı ile 2 yıllık üniversitelere okuldan aldıkları diploma puanları ile yerleşecekler. Sınavsız geçişte öncelik meslek lisesi türüdür 4 tane meslek lisesi türü vardır, daha sonra yaşları, ve en son olarak puanları göz önüne alınacaktır. 2 yıl üniversite okuyan öğrenciler 4 yıllığa tamamlamak için dikey geçiş sınavına girip aldıkları puan ile 4 yıllığa tamamlayabilecektir.

Ayrıca İnceleyin

akiili_telefonlar-696x392

Akıllı Telefonun Pil Ömrü Nasıl Arttırılabilir?

Teknolojinin en çok kullanılan araçları bildiğiniz gibi herkesin kullandığı akıllı telefonlar ve tabletler diyebiliriz. İnternet …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sayfada 134 sorgu var.