Cuma , Temmuz 21 2017

26 Mayıs Önemli Güncel iOS Uygulamaları İndirim ve Güncellemeleri

Yepyeni bir haftanın iOS uygulamaları yazısıyla yine karşınızdayız. Her Cumartesi olduğu gibi bu cumartesi de birbirinden eğlenceli ve işlevsel uygulamalar sizleri bekliyor.
Runastic Road Bike Sadece bisiklet alanına yoğunlaşan Runastic Road Bike bu spor aktivitesi için bütünlüklü bir çözüm sunuyor. GPS takibi sağlayan uygulamada zaman, hız, mesafe, yükselme ve kalori verileri ayrıntılı bir şekilde yer alıyor.Sesli Koç özelliği ile sürüş sırasında motivasyon mesajları sağlayan Runastic Road Bike uygulamasında haritalandırma, hava rüzgar verisi, kalp hızı ölçümü gibi detaylı özellikler de sunuluyor. Başarıları ve aktiviteleri sosyal medyadan paylaşma olanağı da sağlayan uygulamanın özellik sınırlamalı Lite ve tüm özelliklerin yer aldığı Pro sürümleri bulunuyor.Runastic Road Bike uygulamasının Lite sürümüne buradan, Pro sürümüne buradan ulaşabilirsiniz.
MovesApp Store’da editörün seçimi kategorisinde yer alan uygulamalardan biri olan Moves gerçekten de bu kategoriye girmeyi hak ediyor. Aktivite takip uygulaması olarak işlev gören Moves, gün içinde yaptığınız her hareketi kaydediyor.

İster yürüyün, ister koşun, ister bisiklet sürün, isterseniz bir araçla bir yerden bir yere ulaşım sağlayın… Moves hepsiniz anlayarak gün içinde toplam ne kadar adım attığınızı, kaç kilometre bisiklet sürdüğünüzü, ne kadar koştuğunuzu ve bu aktiviteleriniz sonunda kaç kalori yaktığınızı hesaplıyor.Bu verileri saklayarak kayıt altında tutma ve uzun dönemde karşılaştırma yapma imkanınız da mevcut. Tabii ki, rekor seviyede yaptığınız aktiviteleri sosyal medyada da paylaşarak spor yapmayan arkadaşlarınızı kıskandırmanız da mümkün.

Carrot Hunger

CARROT Hunger uygulaması kilo vermek isteyenlerin oldukça işine yarayacak, işlevsel olduğu kadar da eğlenceli bir uygulama. Doğum tarihi, boy, kilo, günlük aktivite durumunuz gibi kriterler göz önünde bulundurularak belirlenen günlük kalori limitiniz doğrultusunda size rehberlik eden uygulamanın animasyonlar ve espirileri de oldukça kaliteli.

Diet gibi zor bir işi esprili bakış açısıyla ele alan CARROT, uygulamayı ilk çalıştırdığınız sırada sizden istediği yukarıdaki bilgiler çerçevesinde, günlük beslenmenizi kontrol altında tutmanızı sağlıyor. Gün içinde yediğiniz yemekleri arama kısmında aratarak listenize ekleyebildiğiniz gibi, hazır ürünler için yerleşik kamera desteğini kullanarak barkod okuyucudan da destek alabilirsiniz.CARROT Hunger uygulamasını buradan indirebilirsiniz.
Spor-aktivite ve beslenme kontrolü sağlayan Fjull uygulamasını benzerlerinden farklı kılan en önemli özelliği sadece aktivite izlemesi yaparak bir günlük tutmak değil, aynı zamanda başarılması gereken görevler vererek kullanıcıları hedefe motive etmek.Facebook üzerinden ya da kullanıcı hesabı oluşturarak kullanılabilen Fjull uygulaması iPhone’un M7 ve M8 hareket sensörleri ile uyumlu çalışıyor. Uygulama geçtiğimiz günlerde satışa çıkan Apple Watch’a da destek veriyor. Fjull’un sağladığı verileri sağlık uygulaması ile de eşleştirerek daha kolay takip imkanına kavuşabilirsiniz.Fjull uygulamasını buradan indirebilirsiniz.CalorificKadından erkeğe günümüzün en önemli sorunlarından biri obezite. Eğer siz de fazla kilolarınızın olduğunu düşünüyorsanız ve  zayıflamak istiyorsanız bunu biraz beslenmenize dikkat ederek ve irade göstererek gerçekleştirebilirsiniz. Calorific uygulaması da bu yolculuğunuz en büyük yardımcılarınızdan biri olabilir.

Zengin besin içeriğinin kalori değerlerinin yer aldığı uygulama, bir şeyler yemeden önce alacağınız kalori miktarını görmeniz açısından oldukça önemli. Sadece kilo vermek isteyenler için değil, sporcuların da kullanabileceği Calorific uygulamasında aynı ihtiyacı karşılayan alternatif yiyecekleri keşfetmeniz de mümkün. Örneğin, canınız tatlı yemek istiyor, tercihinizi daha az kalorili olarak hangi tatlıdan yana kullanabilirsiniz? Bunun gibi sorulara cevap bulmak Calorific uygulamasında son derece kolay.

Kaynak : ShiftDelete.Net

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir