Cuma , Temmuz 28 2017

3D Dokunmatik destekli ‘Açılır Kutucuklar’ tekrar dökümanlarda göründü

mclaren-7

Windows Phone 8.1 ile birlikte Nokia’nın tanıtmaya hazırlandığı; ancak daha sonra Microsoft’un iptal ettiği 3D Dokunmatik ekranlı McLaren cihaz projesinin sistem arayüzündeki yeniliklerinden biri olan “Açılır Kutucuklar” özelliği tekrar geliştirici dökümanları arasında göründü.

Açılır kutucuklar özelliği klasörler özelliğine benzer şekilde çalışıyor. Parmağınızı bir kutucuğun üzerine doğru yaklaştırdığınızda, o kutucuğun alt kutucukları kenarlarda beliriyor.

Tıpkı şu şekilde:

flyout-tiles-mclaren-wm

Bu sistem ile birlikte; örneğin Facebook uygulamasının kutucuğunun üzerine parmağınızı yaklaştırdığınızda son fotoğraflarınız, bildirimleriniz ve diğer içerik ayrı ayrı görünebilecek. Ya da daha farklı bir örnek türetmek gerekirse Müzik uygulaması için daha yaratıcı şeyler, çalma listelerini ayrı kutucuklara koymak gibi, türetilebilir.

İlk WindowsBlogItalia’nın paylaştığı görseller, Windows Phone 8.1’in geliştirici dökümanları içerisinde de yayınlanmıştı. Ancak genel geliştiriciye kapalı şekilde sadece belirlenen kişilere gösterilebilir durumda idi.

Windows 10 ile ilgili olarak Açılır kutucuklar hakkında bir bilgi olmasa da 3D dokunmatik ekrana sahip yeni bir Lumia cihazda bu özelliği görmemiz mümkün görünüyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir