4.5G için SIM kart değiştirenler dikkat! – Android Haberleri

Bankalar 4.5G için sim değişimi yapan kullanıcılarını uyardı.1 Nisan Cuma günü itibariyle resmen 4.5G’ye geçmiş olacağız. Son aylarda ise operatörlerin reklam kampanyalarıyla birlikte neredeyse tüm akıllı telefon kullanıcıları sim kartlarında değişiklik yaptı. Bu konu hakkında son olarak araştırma yapan MOSİAD, Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Ekşi’nin açıkladığına göre toplamda 46 Milyon kişi 4.5G için sim kartı değiştirmiş.Bu verilerden sonra bankalarda 4.5G için sim kart değişimi yapan kullanıcılarını uyarmaya başladı.

Tek Kullanımlık Şifre Bloke Oluyor!

Bankaların resmi internet sitesinde bulunan uyarıya göre. İnternet ve mobil bankacılık uygulamaları için verilen tek kullanımlık şifreler tek bir SİM kart ile eşleşebiliyor. Biz bu SIM kartı değiştirdiğimiz de ise güvenlik amaçlı tek kullanımlık şifrele gönderilmiyor ve bloke ediliyor. Bu önlemin alınmasının asıl amacı SIM kart kopyalanması ile yapılan dolandırıcılıklardı. 

Ne yapılabilir?

Eğer sizde bankanızdan tek kullanımlık şifre alamıyorsanız aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.-Müşterisi oldukları bankanın telefon bankacılığını arayın,-ATM’lerde şifre işlemleri menüsünde yer alan ‘SIM Kart bloke kaldırma’ adımını kullanın,-Doğrudan şubeden destek alınBu adımlarla blokenizi kaldırabilir ve tek kullanımlık şifre almaya devam edebilirsiniz.Telefonların desteklediği 4.5G hızları için bağlantıyı izleyin. 

Check Also

iOS ve Android için Playback Yapma Uygulaması

Konu Başlıkları1 Musical.ly Uygulamasının Özellikleri2 Musical.ly Nasıl Kullanılır Musical.ly adlı uygulama ile sevdiğiniz sanatçı ile …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

85