4.5G ile hız testi yaparken dikkat edin

4.5G hız testi yapma, 4.5G ile hız testi yaparken buna dikkat etmelisiniz. İnternet paketiniz tükenmesin.1 Nisan itibariyle 4.5G’ye geçiş yaptık. 4.5G’ye geçiş yapmamızla birlikte mobil internet hızları yaklaşık 10 kat arttı. Tabi 4.5G bize sadece internet hızı konusunda değil daha birçok konuda avantaj sağlayacak.Diğer taraftan 1 Nisan’da gece 00:00 itibariyle 4.5G geçiş sağlandığı gibi bir çok kişinin ilk yaptığı şey internet hızlarını kontrol etmek oldu. Sonucu düşünülmeden yapılan bu testler internet paketlerini adeta “sömürdü” diye biliriz.

4.5G ile hız testi yapmanın maliyeti ne kadar?

Aslında hız testinin paketi ne kadar kullanacağı o anki internet hızınıza göre değişiklik göstermekte. Eğer ki internet hızınız 100 Mb/s ise yapılan bir indirme ve yükleme hız testi sonunda 100 MB’ın üzerinde(120 MB civarı) internet paketinizden veri kullanıldığını göreceksiniz. Bu testi tekrar tekrar yaparsanız tabi ki bu miktarda katlanacak.Bu yüzden sürpriz yaşamamak için 4.5G ile hız testi yapmadan önce kalan veri kullanımını test etmenizde fayda var.Eğer hala 4.5G’ye geçemediyseniz, 4.5G’yi açamıyorum başlıklı haberimize göz atın.

Check Also

Android Bilgisayarsız Root Atma Nasıl Yapılır? RESİMLİ ANLATIM

Android cep telefonu bilgisayarsız root etme konusunda resimli anlatım hazırladık sizler için. Android işletim sistemi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

84