AddThis Nedir? AddThis Sosyal Paylaşım Eklentisi ve Kodları

Merhabalar,

Websitemize eklediğiniz yazıların ve içeriklerin, sosyal medya sitelerinde paylaşımını sağlamak amacıyla kullanılan eklenti veya kodlar, site popülerliğini arttırmak adına büyük rol oynamaktadır.

Adı geçen bu eklentilerin en kullanışlılarından biriside Addthis‘dir. Teknoloji ve sosyal alt yapı geliştikçe bu servisleri bir arada sunan bir çok eklenti hayatımıza girmeye başladı.

Bu imleme servislerine üyelik kaydımızı bir sefere mahsus yapmamız ve sonrasında altta paylaştığımız addthis kodlarını blogunuzun şablonuna html olarak eklememiz gerekiyor.
Almış olduğumuz bu kodlar, paylaşım yapabileceğiniz birçok sosyal paylaşım sitelerinin iconlarını barındırıp, bu iconlardan dilediğinizi seçerek paylaşım yapabilme olanağına tek bir tıklama ile sahip olabileceksiniz.

Alttaki kodlardan istediğinizi;  sitenizin  single.phppage.php veya index.php sayfalarından herhangi istediğiniz birine veya tümüne ekleyebilirsiniz.

addthis1

<!– AddThis Button BEGIN –><div class="addthis_toolbox addthis_default_style "><a class="addthis_button_facebook_like" fb:like:layout="button_count"></a><a class="addthis_button_tweet"></a><a class="addthis_button_pinterest_pinit" pi:pinit:layout="horizontal"></a><a class="addthis_counter addthis_pill_style"></a></div><script type="text/javascript">var addthis_config = {"data_track_addressbar":true};</script><script type="text/javascript" src="//s7.addthis.com/js/300/addthis_widget.js#pubid=ra-514f52760f7a3599"></script><!– AddThis Button END –>

addthis2

<!– AddThis Button BEGIN –><div class="addthis_toolbox addthis_default_style addthis_32x32_style"><a class="addthis_button_preferred_1"></a><a class="addthis_button_preferred_2"></a><a class="addthis_button_preferred_3"></a><a class="addthis_button_preferred_4"></a><a class="addthis_button_compact"></a><a class="addthis_counter addthis_bubble_style"></a></div><script type="text/javascript">var addthis_config = {"data_track_addressbar":true};</script><script type="text/javascript" src="//s7.addthis.com/js/300/addthis_widget.js#pubid=ra-514f52760f7a3599"></script><!– AddThis Button END –>

addthis3

<!– AddThis Button BEGIN –><div class="addthis_toolbox addthis_default_style "><a class="addthis_button_preferred_1"></a><a class="addthis_button_preferred_2"></a><a class="addthis_button_preferred_3"></a><a class="addthis_button_preferred_4"></a><a class="addthis_button_compact"></a><a class="addthis_counter addthis_bubble_style"></a></div><script type="text/javascript">var addthis_config = {"data_track_addressbar":true};</script><script type="text/javascript" src="//s7.addthis.com/js/300/addthis_widget.js#pubid=ra-514f52760f7a3599"></script><!– AddThis Button END –>

Elbette AddThis servisinin sunduğu imkan bu kadarla sınırlı değil. Yaptığınız paylaşımların istatistiklerini de takip edebilirsiniz. Kayıtlı kullanıcılara verilen panelden tüm verilerinizi ortaya koyan bir raporlama sistemine ulaşabilirsiniz.

Bu uygulamayı blogu’nuzda kullanabilmeniz için Buradan giriş yaparak yönergeleri takip etmeniz yeterli.

Addthis’i WordPress altyapısına sahip sitenizde eklenti olarak kullanmak isterseniz Buradan , ilgili eklentinin indirme sayfasına gidebilirsiniz.

Check Also

Steam Cadılar Bayramı İndirimi Başladı

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Her yıl ve her özel günde indirimler olan Steam’da bu haftada …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

84