Perşembe , Temmuz 20 2017

Agar.io Artık Android ve iOS'da

Agar.io kısa sürede küresel bir popüleriteye ulaşan online bir oyundur.Temelinde büyük topun küçük topu yediği çok eğlenceli yapımdır.Tam olarak oyunu anlatacak olursak küçük bir top halinde oyuna başlıyorsunuz.Etrafınınızdaki büyümek için konulmuş minicik topları yiyip büyüklüğünüzü arttırıyorsunuz.Sonrasında ise asıl önemli nokta olan doğru taktik ve hamleler ile sizden küçük topları yemeye sizden büyük toplardan ise kaçmaya çalışıyorsunuz.

Bir web tarayıcısı üzerinde oynanan Agar.io ne bir üyelik ne de bir koşul istiyor.İsterseniz kendinize bir kullanıcı adı belirliyorsunuz ve bu eğlenceye ortak oluyorsunuz.Aynı zamanda  bölgeler halinde ayrılmış serverlardan istediğinize girip o yerin insanlarıyla oynayabiliyorsunuz.Türkiye gibi oyun oynama oranı dünya 1. olan bir ülke için de ayrı bir server bulunması garip kaçmayacaktır.

Asıl konumuza gelirsek geçtiğimiz günlerde tarayıcılar üzerinde oynanan bu oyun mobil cihazlar için çıkartıldı.Hemde çok başarılı bir şekilde.Artık illa bilgisayar başında olmak zorunda değilsiniz.Boş zamanlarınızda da telefonunuzu çıkartıp bir Agar.io atıp hayatınıza devam edebileceksiniz.Aman dikkat edin cepteyken bir ayrı bağımlılık yapar.

Agar.io App Store

Uygulamayı değerlendirecek Miniclip.com tarafından android ve ios cihazlar için çıkartıldı.Kontroller çok basit ve başarılı.Sadece küçük boyutlu cihazlar üzerinde büyük parmaklara sahipseniz bir sıkıntı çıkabilir.Onun dışında tarayıcıdaki Agar.io aynen mobil cihazlara aktarılmış.Kontrolleri tamamen tanıtacak olursak başlangıçta ekranın sol tarafında Joystick adı verilen sistem bulunuyor.(FPS oyunlardan alışık olduğumuz kontrol) Ekranın sağ tarafında ise “bölünme” ve “parça atma” butonları bulunuyor.Tabi bu kontrolleri oyunun ayarlar bölümünden istediğiniz gibi yerleştirebilirsiniz.

Sorun olarak tanımlayabileceğim bir olay daha bulunuyor.Eğer internet bağlantınız mobil cihazınızda iyi çekmiyorsa ve ya internet bağlantınız kötü ise lag problemi yaşayabilirsiniz.Zaten online bir oyun olduğundan bunun olması gayet doğal.

Agar.io’yu Android ve iOS cihazlarınız için ücretsiz olarak indirebilirsiniz :

Agar.ioİndirQR-CodeAgar.ioDeveloper: Miniclip.comPrice: Free* Agar.ioİndirQR-CodeAgar.ioDeveloper: Miniclip.comPrice: Free

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir