Amerika, Hacklenmek İstiyor

Pentagon, Amerika Savunma Bakanlığına ait web sitelerinin hacklenmesini istiyor. Reuters raporlarına göre Amerika Savunma Bakanlığı İnternet siteleri, dışarıdan gelen hacker saldırılarına karşı kendisini sınamak istiyor.

Hack the Pentagon Project

Hack the Pentagon” adlı projeyle birlikte, ilk defa federal bir hükümet, bu yolla savunma sistemlerini test ediyor olacak. Şartlar henüz tam detaylı olarak belirtilmese de, Pentagon maddi ödüller olabileceğini söylüyor. Daha önce başka firmaların sistemlerini test ederken hackerlara başvurduğunu görmüştük. Hatta bazı firmalar, kendi sistemlerinin açıklarını bulanları bünyesine bile katabiliyor. Pentagon’da da bu tarz bir işlem bekleniyor. Ancak “Hack the Pentagon” projesine katılabilmek için, Amerika vatandaşı olmak gerekiyor ve öncesinde kendinizi kaydettirip, amacınızı belirtmeniz gerekiyor. Tabi ki bu hack testlerine, ülkenin gizli silahları ve ağ sistemleri dahil olmayacak. Savunma Bakanı Ash Carter yaptığı açıklamada, “Bu bizim dijital savunmamızı ve nihayetinde ülke güvenliğimizi artıracak.” diyerek, böyle bir girişimin hükümet tarafından ilk defa denendiğini ve olumlu sonuç almayı umut ettiklerini dile getirdi. 

Check Also

Facebook Yanıt Vermiyor Kapatmak İster misiniz? SORUNU ÇÖZÜMÜ

Günümüzde Facebook kullanımı sırasında bazı sorunlar yaşamam mümkün. Bu yazımızda Facebook yanıt vermiyor kapatmak ister …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sayfada 160 sorgu var.