Android 5.1 yeni özelliği / Android 5.1 çoklu ekran özelliği / Andorid

Google Android 5.1 sürümünü duyurmasının ardından yeni bir gelişme daha gündeme geldi. Android cihazlara çoklu ekran özelliği bu sürüm ile birlikte gelecek iddaası ortaya atıldı. Android 5.1 sürümü şimdilik yalnızca Google Nexus 6 ve HTC Nexus 9 cihazlarıyla birlikte piyasaya çıkacak.

Çoklu ekran denilince hepimizin aklına hemen Samsung S ve Note serisi gelmektedir. Samsung bu özelliği çok önceden telefonlarına eklemiş ve çokta rağbet görmüş durumdaydı. Google’da Android 5.1 sürümünde bu özelliği diğer cihazlara getirmeyi planlıyor. Samsung telefonlarından tanımış olduğumuz bu özelliğin diğer telefonlarda bulunması gerçekten güzel bir haber. Google artık telefonların normal boyutlarından çıkıp tablet boyutuna ulaştığı için bu özelliğin gerekli olduğunu düşünüyor.

 

Büyük ekranlı bir telefona sahipseniz artık, internet sitelerinde gezerken aynı zamanda whatsapp ve facebook mesajlarınıza bakabileceksiniz. Instagram gezintisi sırasında aynı zamanda facebook’tan diğer paylaşımları kaçırmayacaksınız. Android 5.1 ile gelen bu güzel özelliği yakın zamanda tüm cihazlarda beklemekteyiz.

Ayrıca İnceleyin

android_otomatik_metin_duzeltme-696x435

Android Bilgisayarsız Root Atma Nasıl Yapılır? RESİMLİ ANLATIM

Android cep telefonu bilgisayarsız root etme konusunda resimli anlatım hazırladık sizler için. Android işletim sistemi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sayfada 136 sorgu var.