Android 5.1 yeni özelliği / Android 5.1 çoklu ekran özelliği / Andorid

Google Android 5.1 sürümünü duyurmasının ardından yeni bir gelişme daha gündeme geldi. Android cihazlara çoklu ekran özelliği bu sürüm ile birlikte gelecek iddaası ortaya atıldı. Android 5.1 sürümü şimdilik yalnızca Google Nexus 6 ve HTC Nexus 9 cihazlarıyla birlikte piyasaya çıkacak.

Çoklu ekran denilince hepimizin aklına hemen Samsung S ve Note serisi gelmektedir. Samsung bu özelliği çok önceden telefonlarına eklemiş ve çokta rağbet görmüş durumdaydı. Google’da Android 5.1 sürümünde bu özelliği diğer cihazlara getirmeyi planlıyor. Samsung telefonlarından tanımış olduğumuz bu özelliğin diğer telefonlarda bulunması gerçekten güzel bir haber. Google artık telefonların normal boyutlarından çıkıp tablet boyutuna ulaştığı için bu özelliğin gerekli olduğunu düşünüyor.

 

Büyük ekranlı bir telefona sahipseniz artık, internet sitelerinde gezerken aynı zamanda whatsapp ve facebook mesajlarınıza bakabileceksiniz. Instagram gezintisi sırasında aynı zamanda facebook’tan diğer paylaşımları kaçırmayacaksınız. Android 5.1 ile gelen bu güzel özelliği yakın zamanda tüm cihazlarda beklemekteyiz.

Check Also

Vestel Venus Cep Telefonlarda Format Atma(Sıfırlama) RESİMLİ ANLATIM

Konu Başlıkları1 Vestel Venus Telefonlarda Format Atma( Sıfırlama )1.1 Format Atma 1. yol1.2 Format Atma …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sayfada 130 sorgu var.