Android “Bellek Nerdeyse Dolu Hatası yada Yeterli Hafıza Yok” Hatası KESİN ÇÖZÜM

Android yüklü Samsung marka telefonlar da alınan hatalarıdan biri olan Bellek Nerdeyse Dolu Hatası yada Yeterli Hafıza Yok hatasnın aslında basit bir çözümü mevcuttur. Bu hata yüksek kaynak kullanımı ve olayların kayıt altına alınması yüzünden hızla şişen android cep telefonların da görülür.

Bu hatanın çözümü için yapmanız gerekenler *#9900# yapıyoruz. Karşınıza SysDumb diye bir pencere açılacak 2. sıradaki Delete dumbstate/logcat ‘e tıklayın.Delete yazan pencere çıkacak kapatın. İşlem bu kadardır.

Peki bu işlemin android yüklü cep telefonunuz üzerinde ne işlem yaptığını konusuna gelirsek. Cep telefonları cihaz üzerindeki önemli olayları kayıt etmekte ve bu kayıtlar kullanım süresince şişmektedir. Bu işlem ile android yüklü tep telefonlarında kullanılmayan gereksiz kayıtları silerek cihazdaki ram kullnımını azaltacaksınız. Bellek kullanımı azalan cihaz rahatlatacak ve stabil hale gelecektir.

Sorularınız olması durumunda konu altında yorum kısmına yazınız

Check Also

iOS ve Android için Playback Yapma Uygulaması

Konu Başlıkları1 Musical.ly Uygulamasının Özellikleri2 Musical.ly Nasıl Kullanılır Musical.ly adlı uygulama ile sevdiğiniz sanatçı ile …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

85