Android Cihaza Format Atma Nasıl Yapılır?

Sizde bir android kullanıcısı iseniz bazen telefonunuza format atmanız gerekebilir. Daha doğrusu telefonunuza format atmanız için bir kaç sorunla karşılaşmış olabilirsiniz. Telefonunuzun şifresini unutmuş, telefonunuz ağarlaşmaya başlamış veya ara ara donmaya başlamış ise telefonunuza format atmanız gerekiyor demektir..

Android cihazlarınıza format atmanız için 3 farklı yol bulunuyor. Nasıl format atacağınızı söylemeden önce belirtmek isterim ki format sonrası telefonunuz komple sıfırlanacaktır. Yani fotoğraflarınız,rehberiniz ve yüklü uygulamarınız silinecektir. Bu yüzden format atmadan önce resim ve videolarını SD kartınıza, rehberinizide sim kartınıza yedeklemenizde fayda var.

Tüm uyarılarımız yaptıktan sonra format atmanız için en basit yollardan biri telefonun tuş takımını açıp *2767*3855# tuşlayarak arama yapma tuşuna basıp format işlemini başlatmak.

Diğer bir yol ise telefonun menüsünden Ayarlar –> Gizlilik –> Fabrika ayarlarını Sıfırla kısmından telefonunuzu ilk günkü haline getirebilirsiniz.

Başka bir yöntem ise telefonunu hiç açamayanlar için. Eğer şifrenizi veya gmail şifrenizi unuttuysanız ve telefonu hiç açamıyorsanız telefonunuzu öncelikle kapatın. Telefonu kapattıktan sonra ortadaki tuşa basıp aynı anda açma / kapama ( power ) tuşuna ve ses açma tuşuna aynı anda basıyoruz.Telefonunuz açıldığında karşınıza çıkan ekranda wipe data/ seçeneğinden /factory reset seçilir ve reboot now ile format atarak telefonunuzu yeniden başlatabilirsiniz.

*Format menüsüne girdiğinizde dokunmatik ekran çalışmayacaktır. Panik yapmanıza gerek yok. Menüler arasında ses açma/kapama tuşları ile geçiş yapıp home tuşu ile seçiminizi yapacaksınız..

Check Also

Android Bilgisayarsız Root Atma Nasıl Yapılır? RESİMLİ ANLATIM

Android cep telefonu bilgisayarsız root etme konusunda resimli anlatım hazırladık sizler için. Android işletim sistemi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

83