Android Cihazı Uzaktan Kilitleme Nasıl Yapılır ? – Android Türkiye

Google, Android cihaz yöneticisi servisine yeni özellikler eklenmeye devam ediyor. Bu özellikler bir çok kullanıcının işini oldukça kolaylaştırıyor. Son günlerde yeni eklenen özellikle ile Androiz cihazımızı uzaktan kilitleme nasıl yapılır sorusunun cevabını bu konumuzda sizlere detaylı olarak anlatacağız. Bu özelliği aktif hale getirmeden önce akıllı telefonunuzda yapmanız gereken birkaç ön işlem mevcut.

Android Cihazı Uzaktan Kilitleme Nasıl Yapılır ?

  • İlk olarak cihazımızda yer alan Google Ayarları uygulamasına girmeniz gerekiyor, ekranda yer alan kırmızı kare içerisindeki uygulamaya tıklayarak uygulamayı açın ve Android Cihaz Yöneticisi bölümünü seçin.
  • Karşınıza çıkan ekranda Uzaktan kilitlemeye ve fabrika ayarlarına sıfırlamaya izin ver seçeneği mevcut, bu seçeneğin hemen yanında yer alan kutucuğu işaretleyin.
  • Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra karşınızı bir ileti çıkacak ve onaylayın. Bu sayede android cihazınız uzaktan kilitleme özelliği artık aktif bir hale gelecek. Android tarayıcımızı kullanarak cihazımızı istediğimiz zaman uzaktan kilitleyebileceğiz.

Android Cihazı Uzaktan Kilitleme Nasıl Yapılır ?

  • Tarayıcımız ile Android Cihaz yöneticisine girebilmek için google.com/android/devicemanger adresine girin. Android cihazınızda kullandığınız Google hesabınızı kullanarak oturumu açtıktan sonra cihazımızın nerede olduğunu gösteren bir harita karşımıza çıkacak. Cihazınızı kilitlemek isterseniz ”Kilitle” seçeneğini seçebilirsiniz. Tabi bu özelliği yapabilmek için android cihanızın internete bağlanması gerektiğini unutmayın.
  • Bu işlemi de gerçekleştirdikten sonra kilitleme işlemi için bir şifre isteyecek. Bu şifreyi kullanarak cihazınızı açabileceğinizi sakın unutmayın ve unutmamak için şifreyi bir yere not alabilirsiniz. Telefonunuzun kilitleme işlemi ile artık cihazınızın güvenliğinden emin olabilirsiniz.

Check Also

Kliplere Kendini Ekleme Uygulaması

Blin.gy adlı uygulama ie sevdiğiniz klipleri anında düzenleyebilirsiniz. iOS ve Android işletim sistemli akıllı cihazlarınızda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir