Android-iPhone Kış Saati! Saati geri alma ayarı (25 Ekim 2015)

Kış saati uygulaması nedeni ile teknolojik cihazlar otomatik olarak saati 1 saat geri almakta. Bu olay her kış tekrarlanır. Ancak ülkemizde bu kez bu durum 2 hafta sonra yapılacak.1 Kasım’da Türkiye’de yapılacak seçimden dolayı herhangi bir karışıklılık yaşanmaması adına kış saati uygulaması 1 hafta sonraya ertelendi. Ancak 25 Ekim 2015 tarihinde sabah uyandığınızda bu seçimlerden cep telefonunuzun haberi olacak mı ? Her ne kadar Akıllı telefon olsalar da bu kadarını düşünemiyorlar maalesef. Bu durumda olaya sizin el atmanız lazım.2015 Kış saati uygulaması 8 KASIM PAZAR günü başlayacaktır.

25 Ekim iPhone Kış saati ayarı

Ayarlar ->> Genel ->> Tarih ve Saat kısmına giriniz. Burada yer alan “Otomatik Ayarla” özelliğini devredışı bırakın.

25 Ekim Android Kış saati geri alma ayarı

Ayarlar>Tarih ve Saat kısmına geliniz. Burada ki “Otomatik tarih ve saat” ve “Otomatik saat dilimi” ayarlarını pasif konuma getirin. Aşağıda ki resimde turuncu renk ile gösterdiğim 2 seçeneğin tikini kaldırın.2015-kış-saati-ayari-androidEğer yukarıda ki ayarı yaptığınız halde saatiniz halen düzgün değilse ise ;Ayarlar > Tarih ve Saat kısmına giriniz.Burada yer alan Saati ayarlayın seçeneğine dokunun ve doğru saati girin.25-ekim-saati-geri-alma-telefonSORUNUNUZ VAR İSE YORUM KISMINDAN İLETİNİZ.

Check Also

Android Bilgisayarsız Root Atma Nasıl Yapılır? RESİMLİ ANLATIM

Android cep telefonu bilgisayarsız root etme konusunda resimli anlatım hazırladık sizler için. Android işletim sistemi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

83