Android Kullanıcılarının Cihazlarının Batarya Ömrünü Uzatmak için Bilmesi Gereken İpuçları

Son dönemlerde satışa çıkan Android cihazlarının Netbook seviyesinde donanım bileşenlerine sahip olması, Android’in pek çok üretici tarafından kullanılması, Android kullanan üreticilerinin standart bir batarya üzerinde yoğunlaşmamasından dolayı şu anda Android işletim sistemi kullanan cihazların büyük bir çoğunluğunda maalesef batarya problemleri/verimsizliği görülmekte ve bu problemlerin sonucunda parayı veren ve cezayı çeken taraf son kullanıcı olmakta. Birazdan vereceğimiz tavsiyeleri görünce batarya problemleri yüzünden multimedya cihazınızı multimedya cihazı olarak kullanmanın lüks olduğunu göreceksiniz. İş böyle olunca üreticilerin işletim sistemine ve donanım bileşenlerine göre optimize edilmiş bir bataryanın üretilmesini beklemek veya sızlanmak biraz anlamsız olacaktır.

Bu yazımızda sizlere Android işletim sistemi üzerinde bataryanızın dayanıklılık süresini(ya da ömrünü) uzatabilecek ipuçları vermeye çalışacağız. Haydi başlayalım:

1- Canlı arkaplan kullanmamayı deneyin

Evet, göze çok hoş geliyor ama canlı arkaplan, hem grafik işlemcinizi hem işlemcinizi hemde RAM’inizi fazlaca kullanmasından dolayı batarya ömrünüzü ciddi derecede etkileyecektir. Eğer cihazınızın batarya ömrünü arttırmak istiyorsanız canlı arkaplan yerine normal bir resim kullanmayı deneyebilirsiniz.

Check Also

Vestel Venus Cep Telefonlarda Format Atma(Sıfırlama) RESİMLİ ANLATIM

Bu yazıda Vestel’in Venus modeli cep telefonu kullananlar için cihazı sıfırlayarak formatlamayı izah edeceğiz. Android …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sayfada 156 sorgu var.