Home / Android / Android Market engeli nasıl aşılır? Ücretli uygulamalar nasıl görüntülenir ve satın alınır?

Android Market engeli nasıl aşılır? Ücretli uygulamalar nasıl görüntülenir ve satın alınır?

Türkiye için Google Play Store/Android Market engeli kaldırıldı root gerektirmeden buradaki yazı aracılığıyla uygulama satın alabilirsiniz. Eğer normal yöntem işe yaramazsa buradaki talimatları uygulayabilirsiniz.

Ülkemizdeki Android Market engeli yıllardır devam ediyor, ne bir iyileştirme ne de bir yenilik takvimi , ne de net bir açıklama mevcut. Ülkemizde Apple kullanıcıları uygulama satın alabiliyorken, aynı ülkede Android kullanıcıları uygulama satın alamıyor, Market’in büyük bir bölümünü de görüntüleyemiyor…

Bu yazımızda bu engellerin nasıl aşılabileceğine, uygulamaların nasıl satın alınabileceğine, işlemler sırasında yaşayabileceğiniz olası problemlere ve çözümlerine ve Market ile ilgili ufak tefek ipuçlarına değinmeye çalışacağım.

Android Market’te yayınlanan bir uygulama; API gereksinimi(Android versiyonu), ekran boyutu, OpenGL doku desteği ve bulunduğunuz bölgeden indirilebilir olması gibi şartlara uygunsa indirilebilir. Ancak temel gereksinimlerin dışında Google’ın uyguladığı filtre mevcuttur. Örneğin Google Haritalar uygulaması ve birkaç hafta önceye kadar Google+ uygulaması aramalarda görünmemesine rağmen Türkiye’den yüklenebiliyordu. Böyle durumlarda uygulamayı Google ile arayıp oradan Market linkini Android Market uygulamasıyla açarak bu tür durumlar aşılabiliyor ancak Web Market üzerinden uygulamayı ülke engelinden dolayı indiremiyorsunuz.

Tüm uygulamaları görüntüleme

Android Market’teki tüm uygulamaları görüntülemek için SIM kartımızı, Market engeli bulunmayan ülkelerin SIM kartına yapay bir şekilde dönüştüren uygulamalara ihtiyaç duyuyoruz. Bu kategoride en popüler ve başarılı uygulamalar: MarketEnabler ve Market Unlocker. Ben daha detaylı ve daha güncel olduğu için Market Unlocker uygulamasını tercih ediyorum ve yazının devamındaki bilgileri bu uygulamaya göre anlatıyorum.

Ücretli uygulamaları görüntüleyebilmek için Market Unlocker uygulamasını indirip, açıyoruz. Uygulamanın açılış sayfasından Enable Unlocker ve Auto Unlock seçeneklerini “On” yapıyoruz ve daha sonra ekranı sağa kaydırıp listedeki operatörlerden USA T-Mobile’ın üstüne bir kere dokunuyoruz. Karşımıza root yetkisi talebi geliyor ve talebi onaylıyoruz.

Bu adımı başarıyla atlattıktan sonra ücretli uygulamaları daha doğrusu T-Mobile’ın görebildiği tüm uygulamaları görüntüleyebiliyoruz.

Ücretli uygulamaları satın alma

Ücretli uygulamaları görüntüledikten sonra satın alma problemiyle karşı karşıya kalıyoruz. Android Market’te şu anda iki adet satın alma yöntemi mevcut. Birinci seçenek direkt kredi kartı bilginizi girip uygulamayı satın almak, diğer yöntem ise Google Wallet hesabıyla alışveriş yapmak.

Maalesef birinci seçeneği ülkemizin Kenya, Kamerun, Fildişi Sahili, Nikaragua, Senegal gibi gelişmiş ülkelerin arasında bulunmamasından dolayı kullanamıyoruz ve tek çare olarak ikinci yöntemi kullanıyoruz.

https://wallet.google.com adresine Android Market’te kullandığınız Gmail adresiyle giriş yapıp, Ödeme yöntemlerine kredi kart(lar)ı ekliyoruz. Bu kart(lar) ile Android Market alışverişlerimizi sağlıyoruz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir