Home / Android / Android M’in Versiyon Numarası 5.2 Olacak

Android M’in Versiyon Numarası 5.2 Olacak

Google mobil işletim sistemi Android Lollipop sürümüyle birçok değişikliğe gitti ve bunlardan en çok dikkat çeken özelliği Materyal Tasarım oldu.Materyal Tasarım ile görünüm olarak tamamen değişti diyebiliriz.Geçtiğimiz konferansda ise bu tasarımdan sonra Android M sürümü 28 Mayıs’ta tanıtıldı.Son zamanlarda ise en çok konuşulan duruma ise bu yeni sürümün adının ne olacağı oldu.Resmi Adı Android Milkshake Mi Olacak? yoksa farklı bir isim mi alacak..Diğer yandan ise bu yeni sürümün versiyon numarası ne olacak?

İlk olarak akla gelen Android M sürüm numarası olarak birçok kişi tarafından Android 6.0 olarak çıkacağını düşündü.Son olarak alınan bilgilere göre Andorid’in Andorid 5.2 versiyon numarasını alacağı söyleniyor.

android-m-surum-numarasi

Yukarıda paylaşılan son görselde Android M sistemine ait bir arayüz görülmekte.Burada sistem saati’nin 5:20‘yi göstermesinden yola çıkılarak yeni Android’in Android 5.2 versiyon numarasıyla geleceği düşünülüyor.

About Meric Demir

En sevilen editor

Check Also

Vaillant Kombi Müşteri Hizmetleri

Cihazımı nasıl devreye aldırabilirim?Cihazınızın devreye alınması için bayiinizle temasa geçebilirsiniz. Bayiiniz sizin için devreye alım …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir