Home / Android / Android Pil Kalibrasyonu Nasıl Yapılır?

Android Pil Kalibrasyonu Nasıl Yapılır?

Android pil kalibrasyonu nasıl yapılırAkıllı telefonların hemen herkesin cebinde veya çantasında yer aldığı günümüzde, her geçen gün yeni bir model ürün karşımıza çıkıyor. Sürekli yenilenen ve güçlenen işlemci, kamera, ekran çözünürlüğü ve kalitesi gibi özelliklere maalesef bataryaları ayak uyduramıyor. Uzun zamandan beri hayatımızda olan akıllı telefonların batarya ömrü için hala tam bir çözüm bulunabilmiş değil. Oysa kullanıcı olarak bizlerin en büyük sıkıntısı da batarya ömrünün çok kısa olması. Bazen de batarya boş olduğu halde dolu gibi görünüp aldatabiliyor. Bu tür sıkıntıların ana nedeni güç durumu ile işletim sistemi arasındaki iletişim kopukluğu olarak gösteriliyor. Akıllı telefonların en büyük sorunu olan batarya sorununun android pil kalibrasyonu yapılarak nasıl aşıldığını anlatacağız.

Öncelikle android pil kalibrasyonu nedir sorusuna bir açıklık getirelim. Android pil kalibrasyonu, batarya ömrünün daha fazla olması yani şarjın daha uzun gitmesi için yapılması gereken birkaç işleme denilmektedir. Bunu yapmaktaki temel amaç bataryanın daha uzun süre gitmesidir. Peki, android pil kalibrasyonu nasıl yapılır? Aşağıda yer alan adımları sırası ile yaptığınızda android pil kalibrasyonunu yapmış olacaksınız.

Android Pil Kalibrasyonu Nasıl Yapılır?

– İlk olarak telefonu tam dolana kadar şarj edin.

– Batarya tam dolu iken şarjdan çıkararak kapatın.

– Telefon kapalı konumdayken yeniden şarja takın ve tam dolmasını bekleyin.

– Telefon tam dolduktan sonra yeniden şarjdan çıkartın ve telefonu açın.

– 30 saniye kadar bekleyip telefonu yeniden kapatın.

– Kapalı telefonu yeniden şarja takın ve tam dolana kadar bekleyin.

– Son olarak batarya tam dolunca şarjdan çıkarın ve böylece telefonunuzun bataryasını kalibrasyon işlemine tabi tutmuş olacaksınız.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir