Android Sistemi WebView uygulaması nedir?

Android 5.0 Lollipop ve üzeri bir cihaza sahipseniz, Google Play Store’dan yüklenmiş uygulamalar arasında “Android Sistemi WebView” uygulamasını görüp, “bu ne ya, daha önce bu yoktu bu, kaldıramıyorum, açamıyorum bile, vürüs mü bulaştı telefonuma1111111″”” diyebilirsiniz. Korkmayın, bu iyi bir şey.

WebView nedir?

WebView’in aslında ne olduğunu adı oldukça net bir şekilde açıklıyor. WebView sınıfı ile Android uygulamaları uygulama içinden ayrılmadan web sayfalarını görüntüleyebiliyor. Cihazınızda Chrome, Firefox gibi tarayıcı uygulamaları olmasına rağmen pek çok uygulamanın bu uygulamaların varlığından bağımsız olarak çalışması gerekiyor ve WebView bu özelliği sağlıyor.

WebView uygulama listeme nasıl girdi?

WebView sınıfı Android 5.0 güncellemesi ile birlikte tüm cihazların içinde uygulama olarak yer almaya başladı. Daha önceki Android versiyonlarında WebView sistemde yer alıyordu ve Google Android 5.0 ile bu bileşeni taşınabilir hale getirerek uygulama olarak dağıtmaya başladı. Google birkaç gün önce bu uygulamayı Google Play Store üzerinden yayınlamaya başlayınca, cihazınızdaki Play Store uygulaması da paket adı eşleşmesini gördükten sonra WebView uygulamasını yüklü uygulamalar arasında göstermeye başladı.

Ayrıca İnceleyin

android_otomatik_metin_duzeltme-696x435

Android Bilgisayarsız Root Atma Nasıl Yapılır? RESİMLİ ANLATIM

Android cep telefonu bilgisayarsız root etme konusunda resimli anlatım hazırladık sizler için. Android işletim sistemi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sayfada 138 sorgu var.