Android Telefonda Dosya / Fotoğraf Gizleme

telefonda-fotograf-gizlemeAndroid telefonda Galeri kısmında yer alan Resim ve Fotoğrafları gizlemek isteyen kullanıcılar için bir kaç ipucu vereceğiz. Samsung, LG, Sony, HTC gibi Android cihazlarda başkasının görmesini istemediğiniz fotoğraflarınız bulunabilir. Bu fotoğrafları gizleyin ve sadece siz istediğiniz zaman görünür olsun.

Android Telefonda Dosya ve Fotoğraflar nasıl gizlenir ?

Cep telefonunuzu USB kablosu yardımı ile bilgisayara bağlayın.Ardından saklamak istediğiniz fotoğrafları bir klasörde toplayınız.Fotoğrafları bir klasörde topladıktan sonra o klasöre sağ tık > yeniden adlandır işlemini yapın.Klasörün isminin başına nokta koyarsanız o dosya otomatik olarak gizli olacaktır.ÖRNEK: .resimYukarıda ki işlemi Android cep telefonunuzda da yapabilirsiniz. Android cep telefonlarınız da gizlemek istediğiniz klasörü seçerek ismi değiştir işlemi yapınız. Tıpkı yukarıda ki anlatımımız gibi klasörün başına nokta koyunuz. ÖRNEK: .resimBu gizli klasörleri tekrar görmek için klasörü gizlediğiniz yerde menüyü açınız ve nokta dosyalarını göster ( bazı telefonlarda sistem dosyalarını göster) işlemi yapınız.Bu işlem ile herhangi bir uygulama gereği duymadan gizleme işlemi yapabilirsiniz.

Check Also

Android Bilgisayarsız Root Atma Nasıl Yapılır? RESİMLİ ANLATIM

Android cep telefonu bilgisayarsız root etme konusunda resimli anlatım hazırladık sizler için. Android işletim sistemi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

88