Android Telefonda Kopyala – Yapıştır Nasıl Yapılır ?

Android cep telefonlar yıllar geçtikçe gelişim göstermekte. Fiyatı yüksek telefonların yanı sıra fiyat performans bazlı Akıllı telefonlarda bulunmakta. Sadece arama yapsın, mesajlaşabileyim, nete girsin diyen kullanıcılar genellikle fiyatı uygun Android cep telefonlarını tercih etmekte. Şimdi bu konuyu bildiğiniz halde ” bu da anlatılır mı, kopyala yapıştır yapmasını bilmeyen mi var ? ” diye bir söylemde bulunabilirsiniz. Başlangıç kullanıcıları veya ilk defa Android cep telefonuna sahip olanlar Android kopyala yapıştır tarz konulara pek hakim olamamakta.Android cep telefonu kurcalaya kurcalaya her incelikleri öğrenilebilir ve bizde bu öğreniminize katkı sağlamak istiyoruz. Android cep telefonlarınız da arkadaşınıza göndermek için bir şeyi kopyalamanız gerektiğinde eğer bu işlemi yapmayı bilmiyorsanız bu mesajı yollamakta zorlanabilirsiniz. Ayrıca Google’ın Chrome tarayıcısına getirdiği özellik ile kopyaladığınız kelimeyi veya cümleyi direk o pencere içerisinden Google’da arama yapabiliyorsunuz.Android kopyala yapıştır işlemi bir çok kullanıcı için basit bir işlemdir. Bilmeyenler ise bu işlemi öğrendiğinde artık her uygulama, tarayıcı sekmesinde bu kopyala yapıştır işlemini yapabilirler. Oldukça basit olan bu işlev ile tıpkı Bilgisayarda ki gibi yazı işlerinize devam edebilirsiniz. Ayrıca Android cep telefonları için sunulan Word tarzı uygulamalara da araştırma için yaptığınız makaleleri kopyalayarak yapıştırabilirsiniz.

Android Kopyala Yapıştır yapmak

Android kopyala yapıştırAndroid telefonunuzda kopyalamak istediğiniz kelime veya cümlenin üzerine basılı tutunuz. Basılı tuttuktan sonra sol ve sağda olmak üzere iki tane mavi renkte çubuk çıkacaktır. Bu çubuk cümleyi nerelerden itibaren kopyalamanıza karar vermenizi sağlayan bir araçtır. Solda ki çubuk cümle başlangıcı, sağda ki çubuk ise cümlenin bitişini ifade etmektedir. Bu çubuğu istediğiniz şekilde ayarladıktan sonra sağ üstte yer alan arama çubuğunun yanında ki butona dokunmanız yeterli olacaktır.Metni kopyaladıktan sonra bu metin panoya kopyalanmış olacak. Peki kopyaladığımız metni nasıl yapıştıracağız diye bir soru yöneltebilirsiniz. Yapmanız gereken metni yapıştırmak istediğiniz boş yere basılı tutun, ardından yapıştır butonu basılı tuttuğunuz kısımda çıkacaktır. Yapıştır butonuna basarsanız metin yapıştırılmış olacaktır. Panoya kopyaladığınız tüm metinleri Play Store, WhatsApp, Chrome gibi tüm uygulamalara yapıştırma işlemi yapabilirsiniz.

Check Also

iOS ve Android için Playback Yapma Uygulaması

Konu Başlıkları1 Musical.ly Uygulamasının Özellikleri2 Musical.ly Nasıl Kullanılır Musical.ly adlı uygulama ile sevdiğiniz sanatçı ile …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

88