Android Telefonlar Nasıl Hızlandırılır ?

Android akıllı telefonları hızlandırma yöntemleri ile artık telefonlarınızın nefret ettiğiniz yavaşlığından kurtulmaya hazır mısınız ? Telefonlarınızın yavaşlığından kurtulmak ve daha hızlı bir hale getirmenin bir çok yolu vardır. Yeni bir rom veya custom rom yüklemek her zaman olmamak şartı ile bir çözüm yolu olabilir veya telefonunuzu rootlayabilirsiniz.

Bu konumuzda android akıllı telefonlarınızı nasıl hızlandıracağınıza dair çözüm yollarını sizler ile paylaşacağız.

  • İlk olarak telefonunuzda aktif olarak çalışan animasyonları kapatmak ile işe başlayabilirsiniz. Ayarlar/Ekran/Animasyon (Settigns > Display > Animations) yönlendirmelerini takip ederek yapabilirsiniz.
  • Aktif olarak kullandığınız ve telefonunuzu oldukça yoran canlı duvar kağıtlarından kurtulmanız ile birlikte telefon bataryanızda rahat bir nefes alacaktır.
    Android telefonların vazgeçilmezleri haline dönüşen widgetler ise oldukça popüler bir şekilde kullanılmaktadır fakat çoğu kullanıcı bu widgetlerin telefonlarının hızlarını düşürdüğünü ve pil ömrünü azalttığından habersizdir. Telefonunuzda yüklü olan ve kullanmadığınız widgetleri kontrol ederek, telefonunuzdan kaldırabilirsiniz.
  • Telefonunuzun arka planında çalışan, mesajlaşma, internet sayfaları, rehber, oyun gibi uygulamaları kapatabilir ve telefonunuzun iş yükünü hafifletebilirsiniz.

Android Telefonlar Nasıl Hızlandırılır ?

  • Telefonunuzda yüklü olan filmler, oyunlar, müzik dosyaları gibi yer kaplayan uygulamaları genellikle telefonunun dahili hafızasında barındırırız. Telefon ile ilgisi olmayan ve gereksiz tüm dosyaları micro kartlarda depolayarak kullanmamız telefonumuzun hızlanmasına ciddi katkı sağlayacaktır.
  • Android telefonunuz rootlu ise, başka çözüm yollarınızda var demektir. Bazı costum romlar telefonunuzun sistemini hızlandırmaya yarabilir.

Check Also

iOS ve Android için Playback Yapma Uygulaması

Konu Başlıkları1 Musical.ly Uygulamasının Özellikleri2 Musical.ly Nasıl Kullanılır Musical.ly adlı uygulama ile sevdiğiniz sanatçı ile …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

101