Android Telefonları Daha Hızlı Şarj Etme Yöntemleri

Akıllı telefonların bizlere en büyük sıkıntı bataryalarının çabuk boşalmasıdır. Bu konu birçok özellik ile bizleri memnun eden Android telefonlarımızın, şarj konularında bizi üzmesine neden olmaktadır. Genelde 1 gün ya da 1 buçuk gün kullanıma bağlı olarak şarjların tükenmesi, sıkıntısı çekilen en büyük konulardan bir tanesidir. Bu yüzden Android telefonları daha hızlı şarj etme yöntemlerinde bazı basit ve etkili yöntemler bulunmaktadır.Android telefonlarınızı daha hızlı şarj etmek istiyorsanız,

  • Gereksiz uygulamaları kapatmalısınız. Bu uygulamalar, arka planda çalışan, hava durumları, Bluetooth, GPS, 3G gibi hizmetlerin kapatılması gerekmektedir.
  • Telefonunuz şarj olurken kullanmamaya özen gösterin. Böylece siz telefonunuza kullanmadığınızda yarım saatten kar elde edebilirsiniz.
  • Herkesin bildiği gibi Uçak Modu daha hızlı şarj edebilme imkanını sunmaktadır. Uçak modunda telefonunuzdaki birçok hizmet servis dışı kaldığından sarj dolma süresi çok daha hızlı bir sürede gerçekleşecektir.
  • Orijinal batarya hızlı şarj unsurunda olmazsa olmazlardan bir tanesidir. Eğer telefonunuza uygun bir şarj ile batarya doldurma işlemini yapıyorsanız, android telefonunuz çok kısa bir sürede şarj olacaktır. Çakma ya da yan şarj cihazları, telefonun yapısını bozabildiği gibi, şarj konusunda da bir takım sorunlar çıkartacaktır. Bu yüzden orijinal şarj kullanmaya özen gösterin.
  • Parlaklık unsuru telefonun şarjını en hızlı tüketin öğelerden bir tanesidir. Bir diğeri de oyunlardır fakat parlaklığı kısık tutmanız, telefonunuzun batarya ömrünü çok daha fazla uzatacaktır.

Check Also

Android Bilgisayarsız Root Atma Nasıl Yapılır? RESİMLİ ANLATIM

Android cep telefonu bilgisayarsız root etme konusunda resimli anlatım hazırladık sizler için. Android işletim sistemi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

80