Home / Android / Android Uygulamalar En Çok İndirilen Android Uygulamalar

Android Uygulamalar En Çok İndirilen Android Uygulamalar

Hayatımızın bir parçası haline gelen internet gibi Android telefonlarda hayatımızda uzun bir süredir yerini almış bulunmakta. Android telefonlar bir çok uygulama yapılmış ve geliştirilmiştir. Bu uygulamalardan bir çoğu büyük firmalar tarafından yapılmış olsada bazıları da şahsi kişiler tarafından yapılmıştır. Peki bu uygulamalardan en çok hangileri kullanılmakta? Hep beraber inceleyelim.

2014-yilinda-en-cok-indirilen-uygulamalar-liste[1]

Android uygulamalar genellikle resmi sitesi Google Play‘den indirilmektedir. Bazı uygulamalar ise yaklaşık 100 milyon kere indirilme sayılarına ulaşmıştır.

Bunlardan bazıları;

Gmail, Angry Birds, Chrome Browser – Google, Skype, Twitter, WhatsApp Messenger, Facebook Messenger. Bu uygulamalardan çoğu web sitelerinin uygulaması olmasına rağmen aralarına bir kaç oyunda katılmaktadır ve bu oyunlardan bazılarıda Angry Birds, Temple Run, Temple Run 2, Talking Tom Cat 2 vb. oyunlardır. Bu tür uygulamalar hem hayatımızı kolaylaştırmaktadır hemde hayatımıza eğlence katmaktadır. Örneğin Gmail uygulamasını indirerek mail kutumuzu kolaylıkla anında takip edebilmekteyiz ve ayrıca herhangi bir mail geldiği zaman telefonumuza bildirim gelmektedir. Chrome Browser ilk bilgisayar uyumlu yapıldıktan sonra Android telefonlar için geliştirilde ve şuan android kullanıcıları tarafından en çok kullanılan tarayıcı sırasında birinciliğe yerleşti. Bu iki uygulamada “Google” firması tarafından yapılıp, geliştirilmiştir. Bu nedenlede milyarlarca google kullanıcısıda android telefonlarında da bu uygulamaları kullanmaktadır.

Skype uygulaması ise Microsoft tarafından üretilip geliştirilmiştir ve telefonumuzla nerde olursak olalım canlı görüşmeler yapabilir ve aynı zamanda mesajlaşabilmekteyiz.

Twitter, Facebook vb. uygulamalarda hayatımıza oldukça kolaylık sağlamaktadır ve sosyal medyayı yakından takip fırsatı sunmaktadır. Evde, iş yerinde, sokakta kısaca her yerde son gelişmelerden android kullanıcılarını haberdar etmektedirler.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir