Android Uygulamaları Bilgisayara Nasıl Yüklenir ?

BlueStacks, Android uygulamalarınızı bilgisayarınızda da kullanmanıza yarar. Android için yazılmış olan uygulamaları Windows ve iOS işletim sistemlerinde çalıştırabilirsiniz. Android cihazınızda oynadığınız oyunları tam ekran olarak hatta Whatsapp gibi haberleşme araçlarını dahi sıkıntısız şekilde kullanabilirsiniz.

Kurulumu oldukça basittir, yapmanız gereken adımlar aşağıda yer almaktadır.

  • Buradan işletim sisteminizi seçip BlueStacks’ ı indirin.
  • Kurulum paketini açın ve lisans sözleşmesini kabul ederek ilerleyin.
    android-uygulamari-bilgisayara-nasil-yuklenir
  • Kurulumun olacağı klasörü seçin
    android-uygulamari-bilgisayara-nasil-yuklenir1
  • Karşımıza 2 tane seçenek çıkacaktır. “App store access” seçeneği uygulama mağazasına erişimi sağlar, “App notifications” ise uygulamaların bildirimlerini etkinleştirmesini sağlar. Bu kısmı tamamladıktan sonra kurulumu başlatabilirsiniz.
    android-uygulamari-bilgisayara-nasil-yuklenir2

Kullanımı ise Android tabletlerle hemen hemen aynı. BlueStacks’ ı çalıştırdığınız da sizden Gmail hesabınızı isteyecek. Gmail hesabınız ile giriş yaptıktan sonra mevcut olan uygulamaların listesi karşınıza çıkacak. Sol alt köşede sanal tuşlar yer almakta, bu kısımdan BlueStacks’ ı kontrol edebilirsiniz. Aramak istediğiniz uygulamayı sol üst köşedeki arama çubuğundan bulabilirsiniz. Aynı zamanda yüklemek istediğiniz uygulamanın APK halini BlueStacks simgesinin üstüne sürükleyerek te kurabilirsiniz.

Check Also

Kliplere Kendini Ekleme Uygulaması

Blin.gy adlı uygulama ie sevdiğiniz klipleri anında düzenleyebilirsiniz. iOS ve Android işletim sistemli akıllı cihazlarınızda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir