Android'de şarj yüzdesini gösterme

Android telefon kullanıyorsanız büyük ihtimalle ana menüde şarj yüzdesini göremiyorsunuzdur. Benim kullandığım Android telefonda şarj yüzdesi yazmıyor, sadece küçücük bir ikonla doluluk gösteriliyor. Ancak bu ikondan ne kadar şarjınızın kaldığını kestirmek oldukça güç.

Telefonunuz şarj yüzdesini ana ekranda görmek istiyorsanız kullanabileceğiniz birkaç uygulama var. Biz bu uygulamalardan beğendiğimiz bir tanesini tanıtacağız. Uygulamanın adı Pil – Battery.

Pil – Battery uygulaması dediğimiz gibi ana ekranda basitçe şarj yüzdesini gösteren bir uygulama. Bunun yanında uygulamanın pil tasarrufu yaptığı da belirtiliyor. Uygulama,  tahmini olarak şarjın ne kadar süre dayanabileceğini gösterme özelliğine de sahip. Yine aynı şekilde telefonunuz şarj olurken, tam şarj olmasına ne kadar süre kaldığını tahmini olarak gösteriyor.

Android'de şarj yüzdesini gösterme

Oldukça sade bir uygulama olan Pil -Battery uygulamasını, şarjını yüzdeli olarak ana ekranda görmek isteyenlere tavsiye ediyoruz.

Pil – Battery : Google Play

Check Also

Kliplere Kendini Ekleme Uygulaması

Blin.gy adlı uygulama ie sevdiğiniz klipleri anında düzenleyebilirsiniz. iOS ve Android işletim sistemli akıllı cihazlarınızda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir