Android'de sistem uygulamaları nasıl devre dışı bırakılır?

Android 4.0 Ice Cream Sandwich ile duyurulan ve Android’in pek bilinmeyen özelliği ile kaldırılamayan sistem uygulamaları devre dışı bırakılabiliyor. Sistem uygulamaları, devre dışı bırakılarak cihazda çalışamaz hale geliyor ancak uygulama silinmiyor, böylece Android güncellemeleri sırasında eksik dosya hataları ile de karşılaşılmıyor.

Birkaç basit adımda sistem uygulamaları devre dışı bırakılabiliyor. Öncelikle devre dışı bırakmak istediğimiz uygulamayı Ayarlar -> Uygulamalar -> Tümü bölümünden bulup, dokunarak detaylarını görüntülüyoruz.

Detaylarını görüntülediğimiz uygulamayı öncelikle durdurmaya zorluyoruz, daha sonra ise artık kullanmayacağımız için “Verileri temizle” butonuna dokunarak cihazdaki verilerini imha ediyoruz ve son aşamada da “Devre dışı bırak” butonuna dokunuyoruz ve uygulama anında devre dışı kalıyor.

Devre dışı bıraktığımız uygulama (eğer ikonu mevcutsa) artık uygulama menüsünde görülmüyor ve tekrar etkinleştirilene kadar sistem başlangıcında ya da kullanıcı isteğiyle de olsa çalışamıyor.

Ayrıca İnceleyin

android_otomatik_metin_duzeltme-696x435

Android Bilgisayarsız Root Atma Nasıl Yapılır? RESİMLİ ANLATIM

Android cep telefonu bilgisayarsız root etme konusunda resimli anlatım hazırladık sizler için. Android işletim sistemi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sayfada 133 sorgu var.