Android'den Windows, Mac OS X ve Linux'a USB Tethering nasıl yapılır?

Android’in dahili özelliklerinden biri internet bağlantısı paylaşımına izin veren tethering servislerini barındırması. Bugün piyasadan satın alabileceğiniz operatörden bağımsız bir Android cihazında muhtemelen Wi-Fi, Bluetooth ve USB tethering seçenekleri yer alacaktır. Wi-Fi ve Bluetooth tethering için ek bir yazılıma gerek kalmıyor çünkü protokoller bağlantı paylaşımını destekliyor. USB tethering ise işletim sisteminin desteğine ihtiyaç duyuyor.

USB Tethering

USB Tethering’i kullanmak için cihazınızı bilgisayarınıza USB kablo ile bilgisayarınıza bağlayıp, Ayarlar > Diğer… > Tethering ve taşınabilir hotspot menüsünden USB bağlantısı seçeneğini etkinleştirmek yeterli oluyor(bu ayarların konumu üreticilerin yaptığı modifikasyonlarla değişebilir). USB Tethering ve işletim sistemlerinin ilişkisi şöyle:

Windows Vista, 7, 8, 8.1

Eğer Windows XP sonrası sürümleri kullanıyorsanız, cihazınızın sürücülerini yüklemiş olmanız USB tethering yapabilmeniz için yeterli olacaktır. Ek olarak hiçbir ayara ve uygulamaya ihtiyacınız olmuyor.

Android'den Windows'a USB Tethering

Ayrıca İnceleyin

android_otomatik_metin_duzeltme-696x435

Android Bilgisayarsız Root Atma Nasıl Yapılır? RESİMLİ ANLATIM

Android cep telefonu bilgisayarsız root etme konusunda resimli anlatım hazırladık sizler için. Android işletim sistemi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sayfada 141 sorgu var.