Home / Android / Android’den Windows, Mac OS X ve Linux’a USB Tethering nasıl yapılır?

Android’den Windows, Mac OS X ve Linux’a USB Tethering nasıl yapılır?

Android’in dahili özelliklerinden biri internet bağlantısı paylaşımına izin veren tethering servislerini barındırması. Bugün piyasadan satın alabileceğiniz operatörden bağımsız bir Android cihazında muhtemelen Wi-Fi, Bluetooth ve USB tethering seçenekleri yer alacaktır. Wi-Fi ve Bluetooth tethering için ek bir yazılıma gerek kalmıyor çünkü protokoller bağlantı paylaşımını destekliyor. USB tethering ise işletim sisteminin desteğine ihtiyaç duyuyor.

USB Tethering

USB Tethering’i kullanmak için cihazınızı bilgisayarınıza USB kablo ile bilgisayarınıza bağlayıp, Ayarlar > Diğer… > Tethering ve taşınabilir hotspot menüsünden USB bağlantısı seçeneğini etkinleştirmek yeterli oluyor(bu ayarların konumu üreticilerin yaptığı modifikasyonlarla değişebilir). USB Tethering ve işletim sistemlerinin ilişkisi şöyle:

Windows Vista, 7, 8, 8.1

Eğer Windows XP sonrası sürümleri kullanıyorsanız, cihazınızın sürücülerini yüklemiş olmanız USB tethering yapabilmeniz için yeterli olacaktır. Ek olarak hiçbir ayara ve uygulamaya ihtiyacınız olmuyor.

Android'den Windows'a USB Tethering

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir