Android'e 64 Bit Desteği Geliyor

iOS’un mobil 64 bitlerine rakip olabilecek yeni Android işlemcileri piyasaya çıkıyor. Apple, 64 bit A7 işlemcileri ile teknoloji dünyasında tek 64 bit mobil cihazlara sahip. Fakat bu durum, çok kısa bir sürede değişecek gibi gözüküyor.

Intel, Android tabletlere özel olarak geliştirmiş olduğu 64 bit işlemcisi Bay Trail’i ilerleyen günlerde piyasaya çıkartmak için çalışmalar yapıyor. Intel’in hedeflerine göre gelecek yıl, 64 bit Windows 8.1 özellikli tabletlerin piyasaya çıkmasından bir süre sonra 64 bit Android tabletlerde kullanılacak Bay Trail’ler piyasaya adım atacak. 2014 yılının ilk döneminde piyasaya Windows 8.1 tablet modelleri çıkması bekleniyor.

Intel’in CEO’nun yapmış olduğu açıklamalara göre 64 bit Bay Trail işlemcili android tabletlerin satış fiyatı yaklaşık 160 dolar olacak. Bu tabletlerin çok daha yüksek çözünürlükte videolar oynatması ve daha kaliteli video çekimi yapması artık mümkün olacak. Bunun yanında bu tablet ile çalışabilecek uygulamalar daha profesyonel uygulamalar olabilecek. Fakat, zaman içerisinde yeni çıkan uygulamalarda daha gelişmiş bir yapıya sahip olabileceğini hatırlatalım.

android-64-bit

32 bit özelliğine sahip sistemlerde ram limiti ortalama 4 gb olduğu için, yeni çıkan uygulamalar, ram yetersizliğinden dolayı çaresiz kalabiliyor.

Check Also

iOS ve Android için Playback Yapma Uygulaması

Konu Başlıkları1 Musical.ly Uygulamasının Özellikleri2 Musical.ly Nasıl Kullanılır Musical.ly adlı uygulama ile sevdiğiniz sanatçı ile …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

86