Home / Mac İşletim Sistemi / Apple A9 Yonga Seti Görüntülendi

Apple A9 Yonga Seti Görüntülendi

Apple’ın yeni modellerinin tanıtılmasına artık saatler kala heyecan giderek artıyor. Bu sene tanıtılacak olan iPhone 6s ayrı bir önem ifade ediyor. Çünkü 6s,  bir önceki modele göre donanımsal olarak oldukça güçlenmiş şekilde geliyor. Kamera, RAM ve ekran özelliklerindeki değişimlerin yanı sıra Apple tarafından geliştirilen A9 yonga setinin de etkinliğe damga vurması bekleniyor.

Çin kaynaklı bir internet sitesinin yayınlamış olduğu A9 yonga seti resmine baktığımızda Apple’ın transistör boyutunun zar alanına yapmış olduğu etkiyi görebiliyoruz. Yeni yonga setinde 14 nanometre üretim süreci sayesinde çok daha az enerji harcanacak. Bu durum da telefonun performansına olumlu yönde fazlasıyla yansıyacak. 9 Eylül’deki etkinlikte Tim Cook iPhone 6s’i tanıtırken ‘Şimdiye kadar ki en hızlı modeli geliştirdik’ derse kimse şaşırmasın. Gelişmeler oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

apple a9 chip

apple-a9-yonga-seti

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

iPhone 5 ve iPad Mini İçin 6.02 Güncellemesi Nasıl Yapılır

Bu güncellemeyi uygulamak için birden fazla yöntem var. Öncelikle Itunes yoluyla güncellemeyi anlatacağım.Güncellemeyi yapmadan önce, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir