Apple iOS 8.3 Sürümü Hakkında Genel Bilgiler

İyileştirmeler değişiklik günlüğüne ek olarak,bügünün iOs 8.3 sürümü aynı zamanda çeşitli güvenlik yamaları içerir.Aslında Muscle Nerd’ünde işaret ettiği gibi  yeni yazılım İOS 8  de 39 güvenlik yaması bulunmaktadır.Yamalar arasında bizi asıl özellikle ilgilendiren  TaiG Jailbreak Ekibinin alacak olduğu..  Bu CVE-2015-1087 etiketli,bir saldırganın dosya sistemi kısıtlı alanlara erişmek,yedekleme  sistemini  kullanmak için bir izin yedekleme hatası tarif edilebilir..İşte Apple’ın listelendiği iOS 8.3 güvenlik raporu: 

YEDEK

iPhone 4s (için geçerli) ve daha sonra,iPod Touch (5.nesil) ve daha sonra, iPad 2 ve üstü: ETKİ : Bir saldırganın dosya sistemi kısıtlı alanlara erişmek için yedekleme sistemi olarak kullanması mümkün olabilir.AÇIKLAMA : Bu konular geliştirilmiş değerlendirme mantığı ile ele alındı.

CVE-ID

CVE-2015-1087: TaiG Jailbreak EkibiTabii ki, İOS 8.1.3 en son TaiG aracını zaten öldürdü,Gerçi hala bolca umut var.Geçen ay TaiG büyük bir ev sahipliği yaptı. Jailbreak mevcut durumu hakkında daha fazla bilgiyi Apple resmi web sitesinden öğrenebilirsiniz.

Check Also

IPhone 6C Apple Store’da Gözüktü

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Apple’ın 2013 yılında piyasaya çıkardığı IPhone 5C beklenilen satışa ulaşamamıştı. Ucuz …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir