Apple’dan Yeni Bir Patent Geldi !

Apple'dan Yeni Bir Patent Geldi !

Suya karşı dayanıklı bir iPhone üretmek için birkaç yıldır çalışmalarını sürdüren Apple, yeni aldığı patent ile rakiplerini oldukça şaşırtabilir. Apple’ın yeni aldığı patentin detayları yazımızda yer alıyor.

Yeni çıkaracağı iPad ve iPhone modelleri için çalışmalarının hızını kesmeden devam eden Apple, bu ürünlerde kullanacağı düşünülen patenti ile toza ve suya karşı dayanıklılık sunacak gibi gözüküyor. İlk akla gelen kendini onarabilen bir yüzey olsa da Apple’ın yeni patentinde yer alan kendini onarabilen kapak farklı bir amaç için geliştirilmeye devam ediyor. Apple'dan Yeni Bir Patent Geldi !

Kendini Onaran Kapak Su Geçirmeyecek !

Apple’ın aldığı son patent ile iPhone veya iPad’inize kulaklık ya da Lightning girişini taktığınızda kapak yırtılacak ve kablo çıkartıldığında giriş tekrar kendini onaracak ve kapanmış olacak.Bu patent pek gerçekçi gelmese de Apple’ın böyle bir patenti almış olması gelecek yıllarda böyle bir teknolojinin iPhone, iPod ve iPad modellerinde kullanılacağına işaret ediyor.

Check Also

IPhone 6C Apple Store’da Gözüktü

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Apple’ın 2013 yılında piyasaya çıkardığı IPhone 5C beklenilen satışa ulaşamamıştı. Ucuz …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

88