Avea Yedek Rehber Yedekleme ve Geri Yükleme

Hepimiz cep telefonu kullanıyoruz ve bu telefonların başına sürekli bir şeyler geliyor. Format atmak zorunda kalıyoruz, garantiye yolluyoruz yada durduk yerde bir şekilde rehberimiz siliniyor. Yada başınıza hiçbir şey gelmedi ama ileri görüşlü bir insansınız ve rehberinideki numaraları yedeklemek istiyorsunuz. Bu yazımızda Avea operatörünü kullanan akıllı telefon kullanıcıları için rehberde bulunan numaralar nasıl yedeklenir ve nasıl geri yüklenir buna bakacağız. Android ve İOS kullanıcıları için geçerli olan Avea Yedek uygulaması ile bu işlem çok kolay olacak.

1-) Öncelikle mağazamızdan “Avea Yedek” uygulamasını cep telefonumuza indiriyoruz.

 

2-) Uygulama açıldıktan sonra “Yedekle” seçeneğine dokunarak rehberin yedeklenmesini bekliyoruz.

3-) Yedekleme işlemi bittikten sonra aynı yerde bulunan “Gönder” seçeneğini kullanarak oluşturmuş olduğumuz yedeği seçeceğimiz bir alana gönderiyoruz. Burada benim tercihim Dropbox yada OneDrive gibi bir bulut sistemini kullanmanızdır.

 4-) Buluta yüklemiş olduğunuz dosya artık kullanıma hazır, oluşturduğunuz yedek rehberi geri yüklemek istediğinizde bulutta bulunan dosyayı telefonunuza indirip çalıştırdığınızda rehberinizdeki bütün numaralar geri gelmiş olacaktır.

Ayrıca aklınızda soru işaretleri kaldıysa alt tarafta bulunan video’yu takip edebilirsiniz.

Check Also

Sosyal Medya Resim ve Video Boyutu Kılavuzu

Konu Başlıkları1 Sosyal Medya Resim ve Video Boyutları2 Facebook Resim ve Video Boyutları3 Twitter Resim …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

79