Bakan'dan 4.5G için uyarı, Hız cebimizi yakabilir! – Android Haberleri

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Yarın hayatımıza girecek olan 4.5G için önemli açıklamalarda bulundu.4.5G’ye geçmek için artık saatler kaldı diyebiliriz. 1 Nisan yani yarın itibariyle artık telefonlarımız da 4.5G ibaresi belirecek ve telefonlarımız 4.5G hızına da geçmiş olacak.Tabi ki 4.5G ile yüksek hız artışı olacak ve bunu hissedeceğiz lakin bununla birlikte bizi bekleyen bir tehlike bekliyor olabilir. Bu tehlike ile ilgili Bakan Binali Yıldırım’ın de bir açıklaması oldu.

Bakan Binali Yıldırım’ın açıklamaları ise şu şekilde;

“Türkiye 2023 yılına geldiğinde 4.5G ülkenin %95’ini kaplıyor olacak. Vatandaşlarımızın şunu bilmesinde fayda var, bugünden yarına her tarafta 4,5G çekecek diye düşünmesinler. Çekim gücü hızı peyderpey artmış olacak. Bunun asıl faydası ekonomiye kalkınmaya olacak. Bir bilgiyi zamanında elde edememek sizin bir çok fırsatı kaçırmanıza neden olabiliir. Bu bakımdan 4.5G’nin ekonomiye de çok fazla katkısı olacaktır.”4.5G ile birlikte 5G’ye bir adım daha atılacağını dile getiren Yıldırım, sözlerini konuşmasının devamında ise şöyle sürdürdü:“4.5G ile birlikte 5G için de bir adım atmış oluyoruz 4.5G, 3G’ye oranla kıyaslandığında en az 10 kat daha fazla hız sunuyor. 4.5G hız artışı yanında ekonominin daha fazla büyümesini, kalkınma hedeflerinin daha kısa sürede gerçekleştirilmesini sağlaması bakımından önemli bir adım. Bu 4.5G ile ilgili süreç geçtiğimiz yıl içinde hızlandı ve 26 Ağustos’ta ihalesi gerçekleştirildi. 4.5G’nin gerçekleştirilmesi için BTK çok titiz bir çalışma yaptı. Mevcut iletişim sektörünü değerlendirerek nasıl bir model ortaya koyarsak en adil rekabetçi ortamı yaratırız diye düşündü. Güzel bir yarışmayla da süreç tamamlandı.”4.5G için gençleri de uyarmayı ihmal etmeyen Yıldırım, internete hızlı bağlanayım derken faturaların kabarabileceğine dikkat çekti ve tedbirli olunmasını önerdi.

Check Also

Kliplere Kendini Ekleme Uygulaması

Blin.gy adlı uygulama ie sevdiğiniz klipleri anında düzenleyebilirsiniz. iOS ve Android işletim sistemli akıllı cihazlarınızda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir