Bedava Php Hosting

Bir süredir Andaç arkadaşım ile bedava sunucu aramaktaydık. Kendisi fanatik cimbomludur :) Ultraslan adında bir site kurabilir miyiz baba? dedi. Tamam Andaç dedim, bakalım neler yapacağız. Başta yerel sunucu üstünde siteyi hazırladık. Evet evet phpnuke ile. Daha sonra internete yollamaya ve yönlendirme bir domain almaya geldi sıra. Gelin görünki tek bir bedava hizmet sunan php sunucusu bulamadık. Andaç’ın yoğun araştırmaları sonucunda bedava php sunucuları bulabildik. İşte sizlerle onları paylaşıyorum ?

Bedava Free Php Hosting

Bedava php hosting ya da en çok aranan tabiri ile free php hosting hizmeti veren php hosting adreslerini derledim. İşte onlardan bazıları

Byethost.com

Alan [MB]100 – 150 – 250Bant Genişliği [GB]20 – 30ÖzelliklerMysql, php, subdomain, cpanel, ftpKayıt AdresitıklayınReklamSayfanızın en üstünde sunucunuzun google adsense reklamıKesinlikle mükemmel bir hizmet diyebilirim. Üye sayısı arttıkça bedava hizmete ara verebilirler. O yüzden şimdiden hesap yaratmanızda fayda var ? Bedava sunucu hizmetlerinde alışıla gelenin dışında 1 paket seçeneği değil tam 4 paket seçeneği sunuyorlar. Bunlardan,

   Storage Max FreeAylık 20 GB bant genişliği250 MB alan2 adet mysql veritabanı20 tane subdomain
   MySql Pro FreeAylık 20 GB bant genişliği150 MB alan10 adet mysql veritabanı20 tane subdomain
   Traffic Master FreeAylık 30 GB bant genişliği100 MB alan2 adet mysql veritabanı20 tane subdomain
   SuB Domain Commander FreeAylık 20 GB bant genişliği150 MB alan2 adet mysql veritabanısınırsız subdomain

özelliklerine sahip. Size vereceği domain ise siteniz.byethost24.com şeklide oluyor. En azından bizim aldığımız böyle oldu :) İşin en güzel yanı ise Cpanel veriyor olması. Siz kayıt olduktan sonra Cpanel erişim bilgileri eposta adresinize yollanıyor. Yaklaşık 20 dk içerisinde de hesabınız aktif oluyor.

www.t35.com

Alan [MB]SınırsızBant Genişliği [GB]SınırsızÖzelliklerPhp, ftp, SSI, aylık yedeklemeKayıt AdresitıklayınReklamPop-up reklam açılıyor.Kayıt oluyorsunuz ve hesabınızı onayladığınız ekranda ftp bilgileriniz size sunuluyor. Bunları not etmeyi unutmayın. Daha sonra sitenin ana sayfasından kayıt bilgileriniz ile oturum açıyorsunuz. Size sadece dosya editörü sunuyor ve buradan dizin oluşturup , dosyalar yükleyebiliyorsunuz. Fakat buna gerek kalmadan aynı işleri ftp üzerinden de yapabiliyorsunuz. Sunucunun kötü yanı ise, FTP üzerinden yapabileceğiniz yüklemelerin 500KB ile limitli olması. Yani boyutu 500KB üstü olan dosyaları yollayamıyorsunuz. Vereceği isim ise, siteniz.t35.com şeklinde oluyor.

www.wagoo.com

Alan [MB]99 MBBant Genişliği [GB]1 GBÖzelliklerPhp, ftp, Mysql, phpbb kurulumuKayıt AdresitıklayınReklamSayfa üstünde bannerBir diğer sunuculardan biri elbette :) Fazla test edemedim ama panelde gördüğüm kadarıyla geçici bir yer. Yani önümüzdeki 10 yıl için size bedava alan sunuyor. Vereceği adres, siteniz.wagoo2.com oluyor.

www.perfectfreewebhosting.com

Alan [MB]50 MBBant Genişliği [GB]1 GBÖzelliklerPhp, ftp, Mysql, smtpKayıt AdresitıklayınReklamYokSayfalarınızın üstüne reklam koymaması güzel bir özellik. Fakat bir türlü ftp erişimi sağlayamadım :S

orgfree.com

Alan [MB]50 – 100Bant Genişliği [GB]1 GB veya sınırsız (Pakete göre)ÖzelliklerPhp, ftp, Mysql (pakete göre),Gd,zend, SSIKayıt AdresitıklayınReklam2. pakette yokTalha’nın yorumunda paylaştığı bu adres için kendisine teşekkür ediyorum. Sitede 2 ayrı paket var. Bunlar;

   FREE Subdomain & Domain Hosting200 mb web alanıSınırsız bant genişliğiPhpbb kurulumuPhp mail fonksiyonunu kullanabilme1 adet son sürüm mysql veritabanı hakkıAlabileceğiniz isimler ise siteniz.orgfree.com veya siteniz.6te.net şeklinde oluyor.
   FREE Subdomain Hosting50 mb web alanıAylık 1 GB bant genişliğiKesinlikle reklam yokAlabileceğiniz isimler ise siteniz.noads.biz, siteniz.noads.de, siteniz.noads.info, siteniz.noads.ws gibi oluyor.

Ayrıca iki paket içinde, başta verdiğim genel özelliklerde mevcuttur. Önerebileceğimiz güzel hizmet sunan bir site daha ?

www.host.sk

Alan [MB]50 MBBant Genişliği [GB]1 GBÖzelliklerPhp (PHP5), webftp, Mysql, smtp-pop3, (spam ve antivirus korumalı), webmail, FTPKayıt AdresitıklayınReklamBannerSayfaların üstüne banner bir reklam koyuyor ama o kadar da rahatsız etmiyor. Ayrıca ziyaretçi bu reklamı kapatabiliyor.

AddYour.net

Alan [MB]500 MBBant Genişliği [GB]5 GBÖzelliklerFTP,5 adet Mysql veritabanı, cPanel, Fantastico DeLuxe, 2 adet e-posta hesabı.Kayıt AdresitıklayınReklamReklam yok500mb alanı ve 5 gb bant genişliği bir yana kalsın, bu firma sitenize reklam yerleştirmiyor. Evet evet reklam yerleştirmiyor. Fakat şöyle bir zorunluluk koşuyor site yetkilileri. İngilizce içerik sunan siteler dışındakiler fark edildikleri anda silinecektir diyor. Tabi bu riski göze alması size kalıyor ve ne tür bir site açacağınıza bağlı. Size vereceği isim ise, siteniz.vipsite.be gibi oluyor.

Check Also

Centos Başlangıçta Servisleri Çalıştırmayı Engelleme

Centos sunucumuzu başlattığımızda istediğimiz servislerin çalışmasını engelleyebilmemiz mümkündür. Bu işlem için kullanmamız gereken komut şu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

80