Home / Donanım / Better Delete Revision Eklentisi Nedir

Better Delete Revision Eklentisi Nedir

Bu gün size WordPress sitenizi uçuşa geçirecek bir eklentiyi tanıtıyor olacağız. Wordpress alt yapısını kullanarak site yayını yapanlar iyi bilirler ki, WordPress’te en önemli unsur eklentileri iyi yönetebilmektir. Gereksiz yada fazladan kurmuş olduğunuz eklentiler fazlaca http sorgusu oluşturarak sitenizi yorup yavaşlatmaktadır. O yüzden eklentilerinizi seçerken azami dikkat göstermek zorundasınız. Her bulduğunuz eklentiyi sisteminize kurarsanız sonunuz kötü olacaktır. WordPress’in en zor taraflarından biri yavaşlayan sistemi hızlandırabilmektir.

Peki Better Delete Revision Eklentisi Ne İşe Yarar?

Bildiğiniz gibi WordPress’te bir yazı oluştururken sistem otomatik olarak o yazının versiyonlarını kaydeder. Olası bir veri kaybını engellemek için sistem sürekli olarak bu kayıtları tutar ve siz yazı oluşturdukça bu veriler hatırı sayılır bir yer kaplamaya başlar. Tabi böylelikle sizde sitem neden yavaş diye sormaya başlarsınız. Aşağıdaki görselde bir WordPress yazısına ait sürümler gösterilmiştir.

Better Delete Revision Eklentisi Nasıl Kullanılır?

1-) WordPress Yönetim Paneli üzerinden Eklentiler – Yeni Eklenti kısmından arama yaparak Better Delete Revision eklentisini kurun.

2-) Kurulum bittikten sonra Eklentiler – Yüklü Eklentiler kısmından Better Delete Revision Ayarlar sekmesine tıklayın.

3-) Size burada hangi yazılarınızın ya da sayfalarınızın kaç adet sürüm oluşturduğuna dair bilgi veriyor. Burada yer alan tüm düzenlemelerin hepsi sürüm.En altta Yes,I would like to delete them! seçeneğine tıklayıp var olan tüm sürümleri temizlemiş oluyorsunuz.

Böylelikle sitenizde hızına hız katmış oluyor.

Hepsi bu kadar.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Paket Programlar Nedir

Paket program terimleri, paket programlar ne demek? Paket programlar birden fazla fonksiyona sahip olan kendi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir