Home / Diğer Konular / Bilgisayar, Laptop’daki İnterneti Telefon veya Tablete Aktarma

Bilgisayar, Laptop’daki İnterneti Telefon veya Tablete Aktarma

İster kablolu ister kablosuz olsun kullandığın interneti cep telefonu veya tabletinizde de aynanda kullanabilirsiniz.

Gelişen teknoloj ile birlikte bir evdeki interneti kullanan cihaz sayısı hızla arttı. Hal böyle olunca kablolu veya kablosuz interneti dağıtma ihtiyacı başgösterdi. Kullandığımız interneti wifi paylaşımı yapabiliyoruz artık. Peki bu ne demek? Laptopdaki kullandığınız interneti laptop’u modem olarak kullanıp farklı cihazlarda (cep telefonu, laptop, tablet) aynanda kullanabiliyorsunuz. Kısaca bilgisayarınızı modem olarak kullanmanız mümkündür.

Peki bu işlem nasıl olacak buna geçelim.İster Windows 7 kullanın, ister windows 8 kullanın işkem oldukça basit. Öncelikle buradan programı indiriyoruz  http://downloads.connectify.me/ConnectifyInstaller.exe  Kurulumu yaptıktan sonra bilgisayara restart atmanızı isteyebilir. Bilgisayarınızı kapatıp açınız.

Yükleme işlemi bittikten sonra simgeye sağ tıklayarak ” Yönetici olarak başlat ” tıklayınız hemen ardından ekranın sağ tarafında menü açılacaktır.

Açılan Pencerede Settings’e tıklayın Buradan interneti dağıtacağınız modemin şifresini ve adını oluşturacaksınız.

Hotspot Name :Kısaca Modemin görünecek adı (Erotik veya cinsel içerikli isimler koyup komşularınıza küfür ettirmeyin). Wi-Fi yayını başladığında SSID olarak atanacak isim. Yayın adı.
Password: Bildiğiniz Wifi şifresi. Bu yeni oluşturduğunuz Wifi şifresi olacak. Zaten kullandığınız wifinin şifresi değil dikkat edin.
Internet: İnterneti kablolu mu kablosuz mu bağlanıyorsunuz onu seçmelisiniz. Burada ise zaten kullandığınız internetin türünü seçiyorsunuz. “Otomatik”, “Yerel Ağ Bağlantısı”, “Kablosuz Ağ Bağlantısı” gibi seçeneklerden birini seçmeniz gerekiyor.

Henüz bitmedi 🙂
Settings yanında bulunan Advanced bölümünde geçiniz. burada yayını hangi donanım üzerinden yapacağınızı seçmeniz gerekiyor. Donanımdan kastımız bilgisayarınız interneti kullanan parçası; bilmiyorsanız veya ben anlama bundan diyorsanız sırayla deneyin, birinden biri zaten olacaktır.
Security Mode: Sizi pek de alakadar edecek bir konu değil güvenlikle alakalı ama ben “Access Point, WPA2-PSK” seçeneğini öneriyorum.

Sonunda Start Hotspot tıklayarak interneti dağıtmaya başlayabilirsiniz. Kullanmadığınız takdirde programı bilgisayarınızdan silmenizi öneririm. Zararlı olacağından değil ama güvenlik konusunda dertsiz başınıza dert almaya da gerek yok.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Disk Fren Nasıl Çalışır

Disk Fren Nasıl Çalışır? Araçların en çok gerekli olan özelliklerinden biri de fren sistemleridir. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir