Bilgisayarın Özelliklerine Nasıl Bakılır?

2'si 1 arada laptopYaklaşık 1800’lü yıllardan günümüze kadar birçok aşamadan geçmiş olan bilgisayar şuan günlük hayatımızda bizim en büyük yardımcımızdır. Teknolojinin ilerlemesi ile gittikçe küçülen bu aygıtlar özellik bakımından da zenginleşiyor. Bilgisayar özellikleri ne kadar iyi olur ise işimiz bir hayli derin ve sağlam görülür. Özellikle son dönemlerde yeni çıkan bilgisayarlar bu konuda kendisine toz kondurmuyor. İmzanın bile artık elektronik olması bilgisayarın günümüzdeki önemini gözler önüne seriyor.

Devrin teknoloji devri olduğunu hepimiz biliyoruz. Gelişen ve hızına yetişilmeyen teknoloji ile bilgisayar piyasası oldukça yaygınlaştı. Artık hiçbir aygıt eskisi gibi tek tip, tek marka değil. Almak istediğimiz bilgisayarı ilk önce iyice araştırmalıyız ve hangi işte kullanacağımıza göre özellik belirlemeliyiz. Peki, bilgisayarın özelliklerine nasıl bakılır? Bilgisayarı hangi amaçla kullanacağımız burada çok önemlidir. Bilgisayarı açtığımızda “Bilgisiayarım” kısmına fareye sağ tıklayıp özelliklere bastığımızda içinde bulunan ayrıcalıklar bize sunulacaktır.

Bu aygıtların özelliklerine daha geniş kapsamlı bakmak istersek, bunun için ücretsiz yada lisanslı bilgisayar özelliklerini gösteren programlar mevcuttur. Bu programları kurup çalıştırdığımızda bize detaylı bilgi verecektir. Ana kart, ekran kartı, ram bellek, rom bellek, işlemci gibi önemli parçaların markasını, modelini, değerini, kapasitesini ve daha birçok bilmediğimiz özelliğini sıralar. Bu programları kullanmak bizi bilgisayar konusunda söz sahibi ve seçici kılacaktır.

Ayrıca İnceleyin

android_otomatik_metin_duzeltme-696x435

Android Bilgisayarsız Root Atma Nasıl Yapılır? RESİMLİ ANLATIM

Android cep telefonu bilgisayarsız root etme konusunda resimli anlatım hazırladık sizler için. Android işletim sistemi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sayfada 138 sorgu var.