Börülce Çorbası Nasıl Yapılır, Malzeme Listesi ?

Kış dönemi geldiğinde sofralarımızdan asla eksik etmediğimiz çorbaların farklı tariflerini evinizde uygulamaya başlayarak ortaya harika lezzetler de çıkartabilirsiniz. Bu lezzetlerin içerisinde yer alan Börülce çorbası için malzeme listesinde bulunması gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Bir çay bardağı börülcemiz olmalı
  • Bir yemek kaşığı salça ve bir kuru soğan
  • Bir ve ya iki adet tercihen doğrayabileceğiniz domates
  • Bir kaşık yeterli olacak tereyağı
  • Tuz ve sumak eklenecek baharatlar

Börülce Çorbanın Yapılış Aşaması :İşin püf noktası malzeme listesinde yer alan çorba ya gerekli malzemelerin nasıl yapılacağı sorusu gelmektedir. Orta büyüklükte bir tencere alarak içerisine bir miktar kadar çiçek yağı ve bir yemek kaşığı kadar tereyağı eklemeliyiz. Ardından ise salça, kuru soğanı da ekleyerek karıştırmaya devam ediyoruz. Diğer yandan domates ve malzemiz de yer alan bir çay bardağı kadar olan börülceyi de ekleyerek karıştırmaya devam etmeniz gerekiyor. Malzemelerin biraz üzerini geçecek şekilde suyu koyduktan sonra tuz ve sumak ilave ederek tencerenin kapağını yarım olacak şekilde kapatın. Orta ateşte yemek kaynamaya başladıktan sonra ise servis tabağına alarak sevdiğiniz kişileri servis ederek afiyetle yemesini sağlayabilirsiniz.

Check Also

Google’dan Sevgililer Gününe Özel Doodle

Google özel günlerde anasayfasını birbirinden güzel doodle’larla süslüyor. Google’ın sevgililer gününe özel olarak oluşturduğu doodle …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sayfada 156 sorgu var.