Home / Diğer Konular / BurnAware Programı Kullanımı – CD / DVD Veri veya İSO Yazdırma

BurnAware Programı Kullanımı – CD / DVD Veri veya İSO Yazdırma

Yazıyı hazırlarken 7. sürümü yayınlanan BurnAware 7 programı yılların eskitemediği emektar olduğu kadar yeri geldiğinde hayat kurtaran bir Cd/ Dvd yazma programıdır. Elbette bu programı farklı işlevleride olsa biz Cd / Dvd / Blu-ray veri veya İso dosyası yazdırma işlevinden bahsedeğim.

BurnAware programı 2007 yılından beri kullanılan bir programdır. Pogramın bariz özelliği sade bir arayüzünün olma ve işlemleri çok hızlı bir şekilde yapabileceğimizdir. Öncelikle programı buradan indirebilirsiniz.

http://download.betanews.com/download/1212419334-2/burnaware_free.exe

Veri Diski alanı standart bir şekilde Cd / Dvd / Blu-ray birimlerine çeşitli dosyaları yazdırmanızı sağlar. Veri Diski Alanına tıklamadan önce Dvd takılı olduğundan emin olun. Veri Diskine tıkladıktan sonra ” Yerleştirilen Disk Güncellenebilir veri içerir güncellemek istermisiniz ” diye soracaktır.

Hayır derseniz Dvd ye dosya yazdırırken önce Dvd de zaten varolher şeyi silecek sonra istediğiniz dosyaları Dvd yazdıracaktır.
Evet Derseniz Dvd de zaten varolan dosya ve klasörleri listeleyecek ve yazdırma işlemi sonrasında onları silmeyecektir.

Yeni bir dosya veya klasör yazdırmak için açılan pencereye sadece sürükleyin ve YAZ ‘a tıklayın. Sadece bu kadar yazma işlemi tamamlanınca otomatik olarak Dvd optik bölmeden çıkacaktır.

Kalıp Yaz a tıklayarak İSO dosyanızı( Örneğin Windows 8.1 gibi) DVD ye yazdırabilirsiniz. Açılan pencerede Göz At‘a tılayarak .iso Uzantılı dosyayı yazdırabilirsiniz. Elbette öncelikle Dvd’nin takılı olduğundan emin olunuz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Disk Fren Nasıl Çalışır

Disk Fren Nasıl Çalışır? Araçların en çok gerekli olan özelliklerinden biri de fren sistemleridir. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir