Chrome Uygulamasında Açık Bulundu 

Chrome Uygulamasında Açık Bulundu

Japonya’da düzenlenen PacSec etkinliğinde Guang Gong adındaki bir güvenlik araştırmacısı Chrome ile ilgili bir açık buldu.

Guang Gong Tokyo’daki konferansta 3 aylık çalışmasının ardından ortaya Chrome’un bir açığını bulduğunu belirtti. Chrome’un zayıf kısmı hackerlar tarafından gönderilen linkle beraber Android telefonları zor durumda bırakıyor. Bu açığın kötü durumların önüne geçmek için araştırma yapan uzmanlar tarafından yapılmış olması, kullanıcıları biraz olsun rahatlatıyor. Chrome Uygulamasında Açık BulunduChrome üzerinde JavaScript v8 hedeflemesi yaparak hedefine ulaşan bu tehdit, Chrome’da tıklanan bağlantı ile telefona otomatik olarak dosya indiriyor ve bu inen dosya telefonun kontrolünü tamamen ele alıyor. Bu tehditin altına olan cihazlar ise Chrome’un son sürümünü kullanan bütün Android cihazları diyebiliriz.Bu sunum sayesinde Google güvenlik açığı olduğu konusunda bilgilendirilmiş oldu ve yakın bir tarihte bir güncelleme ile bu açığın kapatılması bekleniyor. Güvenlik açığını bulduğu için Gong’un Google’dan bir ödül alması da bekleniyor.

Check Also

iOS ve Android için Playback Yapma Uygulaması

Konu Başlıkları1 Musical.ly Uygulamasının Özellikleri2 Musical.ly Nasıl Kullanılır Musical.ly adlı uygulama ile sevdiğiniz sanatçı ile …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

88