Home / Android / Cyanogenmod Installer’da “We couldn’t talk to your phone” hatası ve çözümü

Cyanogenmod Installer’da “We couldn’t talk to your phone” hatası ve çözümü

Telefon ve tabletlere Cyanogenmod yüklemenin en kolay yolu Cyanogenmod Installer kullanmak. Firma diğer Custom ROM’larda eşine rastlanmayacak bir şekilde Windows yazılımı geliştirmiş ve kurulumu 50’ye yakın model için Windows üzerinden kolayca yapabilmemize olanak sağlamış.

Fakat yazılım şu anda beta sürümünde olduğundan bazen hatalar çıkabiliyor. Sebebi bazen yazılımdan bazen de kullanıcı ve donanımdan kaynaklanıyor. En yaygını sanırım “We couldn’t talk to your phone” hatası. Birkaç kez karşılaşmıştım. Blog’da konuyla ilgili soru gelince, çözüm için faydalı olabilecek birkaç tavsiyede bulunayım istedim.

“We couldn’t talk to your phone” hatası aldığınızda yapmanız gerekenler kısaca şöyle;

1. Antivirüs, firewall ve varsa diğer güvenlik yazılımlarınızı işlem süresince kapatın ve tekrar deneyin. Bazı güvenlik yazılımlarındaki proaktif koruma modülleri, Cyanogenmod Installer’i bloke eder, yazılım cihaza erişemez. Kullanıyorsanız, USB Safely Remove gibi USB yönetimini Windows’tan devralan yazılımları da kapatmanız faydalı olabilir.

2. USB kablosunu bilgisayarınızdan çıkarın ve başka bir USB portuna takın. USB çoklayıcı ve uzatma kablosu gibi araçlar kullanıyorsanız, aradan kaldırın. Mümkünse USB kablosunu da değiştirin ve bir başka kablo ile tekrar deneyin. Özellikle sorunu her denemenizde farklı farklı zamanlarda yaşıyorsanız, muhtemel suçlu USB kablosudur.

3. Klavyenizden eşzamanlı olarak Windows ve R tuşlarına basılı tutun. Çalıştır penceresi açıldığında, “control powercfg.cpl,,3” komutunu girin ve “USB Ayarları” bölümündeki “USB seçmeli askıya alma ayarı” özelliğini devre dışı yapın. Düşük bir ihtimal ama belki faydası dokunabilir.

4. Sorun Cyanogenmod Installer telefonunuzu restart yaptıktan sonra download modda oluşuyorsa, telefonunuzu kapatma tuşundan yada bataryasını sökerek kapatın, tekrar çalıştırarak yüklemeyi baştan başlatın. Bu işlem az da olsa risklidir ama genellikle başka seçeneğiniz de yoktur.

5. Mümkünse işlemi bir başka bilgisayarda tekrarlayın. Mümkün değilse ve Samsung kullanıyorsanız Cyanogenmod’un resmi forumunda önerdiği çözüm metodunu uygulamayı deneyin.

Hiçbirşey çare olmadıysa, bence daha fazla uğraşmayın ve alternatif yükleme metodlarına geçin. İlla Cyanogenmod Installer kullanmak zorunda değilsiniz. Cyanogenmod kurulumu için alternatif yöntemleri Cyanogenmod nasıl yüklenir? başlığında bulabilirsiniz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir