Filistin'li Hackerlar FBI'yı Hackledi

Filistinli bilgisayar korsanları (Hacker) , Amerikan Federal Soruşturma Bürosu yani herkes tarafından bilinen (FBI) ve İçişleri Bakanlığı çalışanlarına ait bilgileri ortaya döktü.

Sosyal medya platformu Twitter’da “DotGovs” adlı kullanıcı hesabı üzerinden paylaşılan mesajlarda 20 bin FBI çalışanı ile dokuz bin İçişleri Bakanlığı personelinin kimlik bilgilerinin yanısıra kamuya açık olmayan telefon numaraları, bulundukları ülkeler ve e-posta adresleri yer aldı.“ÇOK YAŞA FİLİSTİN”Hackerlar, çalışanların listesini “Çok Yaşa Filistin, Çok Yaşa Gazze” mesajı ve #FreePalestine (Özgür Filistin) etiketiyle paylaştı. Listede, FBI çalışanlarının “güvenlik uzmanı, özel ajan” gibi ünvanları ve görev tanımları da yer aldı.Bilgisayar korsanlarının, İçişleri Bakanlığı personelinin bilgilerini Amerikan futbolu “Super Bowl”’un final maçının başlama anında paylaşması dikkat çekti. Eylemi gerçekleştiren hackerlardan biri, Vice Motherboard’a konuştu.NASIL ELE GEÇİRİLDİĞİNİ ANLATTIBilgiler ABD Adalet Bakanlığı’nın sistemine, bir çalışana ait e-posta hesabı üzerinden sızarak ele geçirdiklerini belirtti. Vice’ın ulaştığı FBI yetkilileri ise konuya ilişkin açıklama yapmayı reddederek Adalet Bakanlığı’nı adres gösterdi. Bakanlık Sözcüsü Peter Carr, hacker’ın Vice’a yaptığı açıklamayı doğrulayarak olayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü kaydetti.

Check Also

(Pin – Puk )Turkcell, Turk Telekom, Vodafone Puk Kodu ile Pin Kodunu Öğrenme ve Değiştirme

Konu Başlıkları1 Turkcell Hattınızın Puk Kodunu Öğrenmek2 Vodafone Hattınızın Puk Kodunu Öğrenmek3 Türk Telekom Hattınızın …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

81