Geliştiriciler İçin iOS 8.3 Beta 2 Çıktı

Apple yeni iOS 8 güncellemesinden sonraki beta sürümleri geliştiricilere sunmayı sürdürüyor. Popüler şirket dün iOS 8.3 Beta 2 güncellemesini kullanıcılara göndermeye başladı.Apple, iOS 8.3 yazılımını geliştirme konusundaki çalışmalarının hızını kesmiyor. Şirket şimdiden beta sürümlerin testlerini yapmaya başladı. Geliştiriciler iOS 8.3 Beta 2 yazılımını test ederek buldukları hataları bildirebilecekler.Apple yeni sürümde bulunacak bazı işlevlere de değinmeyi ihmal etmedi. iPhone cihazın CarPlay uyumlu bir arabaya bağlanmasıyla çıkan iletinin işlevsel olmadığını belirtti. Ayrıca Verizon’un Sesli LTE hizmeti de iOS 8.3 Beta 2 sürümünde bulunmayacak.ios 8-3 beta-2Hatırlanacağı üzere iOS 8.3 yazılımının ilk beta sürümü bu ayı başında çıkmıştı. Beta 2 sürümüne göre ilk sürümde pek çok yeni özellik vardı. Kablosuz CarPlay desteği, geliştirilmiş Google girişi, güncellenmiş sesiyle Siri, Çin için ApplePay desteği ve yeni ifade seçici işlevi vardı. Öncesinde iOS 8.2 Beta 5 gelmişti.

iOS 8.3 Türkçe Dil Desteğiyle Gelecek

iOS 8.2 yazılımının son sürümü gelecek ay tüm uyumlu iOS cihazlara gelecek. Bunun başka beta sürümü olmayacak. Diğer yandan, iOS 8.3 yazılımının bir beta sürümü Mart ayının ortasından itibaren tüm kullanıcılara açılabilir.Yıl sonunda iOS 8.3 tüm kullanıcılara ulaşmış olacak. Buradaki en çok dikkat çeken yenilik Siri işlevinin Türkçe, Flemenkçe, Rusça, Danimarkaca, Portekizce, İsveççe ve Tayca dil desteklerini içerecek olması.

Check Also

IPhone 6C Apple Store’da Gözüktü

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Apple’ın 2013 yılında piyasaya çıkardığı IPhone 5C beklenilen satışa ulaşamamıştı. Ucuz …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir