Google Analytics ve Not Provided terimi

Nedir bu "Not Provided" ?

Benim gibi Google Analytics kullanıcılarının son zamanda canını sıkan bu terim, google üzerinden gelen ziyaretçinin anahtar kelimesini gizlemek için kullanılıyor.
Yani sizde bir google kullanıcıysanız ve kullanıcı sözleşmesinden arama terimlerini gizlediyseniz, google hesabınız ile oturum açılmış durumda iken google üzerinden girdiğiniz sitelerde aradığınız terim gözükmüyor.

Peki Nasıl Çözülür Bu Durum?

1. Yöntem

Google sözleşmesi gereği nokta atış bir çözümü yok yalnız dolaylı yoldan çözüm imkanı var.
Şöyle ki: Trafik Kaynakları'na girip, Genel Bakış bölümünde gözüken (not provided) linkine tıklıyoruz. Açılan sayfada anahtar kelimenin üzerinde İkincil Boyut bölümü var. O kısımdan Açılış sayfasını seçerseniz girilen sayfaları görebiliyorsunuz.

Image

2. Yöntem

Bu biraz daha sağlam bir yöntem. Filtreleme ile bu anahtar kelimeyi kullanan kullanıcıların girdiği adresi bulacağız. Bunun için öncelikle Google Analytics sayfasının sağ kısmında ki Yönetici linkine tıklıyoruz. Açılan sayfada Tüm Web Sitesi Verileri linkine tıklıyoruz. Daha sonra üst sekmeden Filtre bölümüne giriyoruz ve Yeni Filtre oluşturup ayarları verdiğim şekilde yapıyoruz.

Bu sayede bu terim ile gelen aramalar, np – LINK şeklinde çıktı almamızı sağlayacak.

Image

3. Yöntem

Google'un Web Yöneticisi Araçları bölümüne girip Arama Trafiği linkine tıklayıp, Arama sorguları bölümünden tüm keyword aramalarını detaylı olarak görebilirsiniz.

Image

Check Also

Güncelleme Nedir?

Güncelleme yada güncelleştirme daha öncelerden bilgisayarlarda şimdi ise yeni nesil cihazlar olan mobil cihazlar için …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sayfada 163 sorgu var.