Google Nexus 4 için Android L Kurulumu

Google’ın I / O konferansında Android Lollipop’ un önizleme sürümü tanıtıldı ve Android tutkunları arasında yeni bir rekabet ortaya çıktı. Şimdi herkes kendi cihazına Android L kurmaya çalışıyor. Halbuki  Android Lollipop’ un sadece önizleme sürümü mevcut ve bir sonraki sürümün adı bile bilinmiyor. Fakat Android geliştiricileri, Lollipop için yapılan performans, batarya ve güvenlik geliştirmelerinin diğer Android sürümlerine göre daha iyi olduğunu söylüyor.

Ve Google Nexus 4 kullanıcılarını mutlu edecek bir haber ! XDA’ nın geliştiricilerinden Sykopompos, Android Lollipop’ un beta sürümünü Google Nexus 4 için uyarladı. Uyarlanan Rom beta sürümünde olduğu için bazı hatalara rastlayabilirsiniz. Kurulum rehberi aşağıda yer almakta.

Gereksinimler

  • Bu rehber sadece Google Nexus 4 için geçerlidir, farklı bir modelde denemeyiniz. Eğer cihazınızın modelini bilmiyorsanız Ayarlar > Cihaz hakkında kısmından cihazınızın modelini öğrenebilirsiniz.
  • ClockWorkMod yüklü olmalı.
  • Google USB sürücüleri tanılı olmalı. Buradan sürücüleri indirebilirsiniz.
  • USB hata ayıklama modu aktif olmalı. Ayarlar > Cihaz hakkında hedefinden Yapım numarası’ na 7 kere dokunarak Geliştirici seçenekleri’ ne ulaşın. Buradan Hata ayıklama sekmesi altından USB hata ayıklama seçeneğini işaretleyin.
  • Batarya şarjı %60 ve üzeri olmalı.

Check Also

Android Bilgisayarsız Root Atma Nasıl Yapılır? RESİMLİ ANLATIM

Android cep telefonu bilgisayarsız root etme konusunda resimli anlatım hazırladık sizler için. Android işletim sistemi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

80