Google Play hizmetleri ne işe yarar? Nasıl silinir?

Google Play hizmetleri uygulamasının yorumlarını okurken yorumum gözüksün diye 1 yıldız veriyorum diyen efsanevi nesilden sonra ne kullandığını anlamayan daha da tehlikeli bir nesil olduğunu farkettim. Google Play hizmetleri’nin yorumlarındaki genel vurgu “zorunluluk”, “X için gereklilik”, “yer kaplama”.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Google Play servisleri oylarıAn itibarıyla Google Play hizmetleri uygulamasına dünya genelinde 846 bin kişi 5 yıldız, 324 bin kişi de 1 yıldız vermiş, diğer seçenekler 265 bin ile 4 yıldız, 149 bin ile 3 yıldız, 95 bin ile 2 yıldız. Bir uygulamaya verilecek oy düşünüldüğünde akla 5 mi versem, 1 mi versem düşüncesi gelmez. 3 mü 4 mü, 4 mü 5 mi, 1 mi 2 mi gelebilir mesela. Burada üstteki yorumlardan da anlaşılabileceği üzere bir anlayış problemi var. Temel problem de insanlar da Google Play hizmetlerini “bu videoyu açmak için şu eklentiyi yüklemelisin” gibi sinir bozucu uyarılar olarak görmesi.

Google Play hizmetleri nedir? Neden gereklidir? Olmasa ne olur?

Android platform dağılımı - Nisan 2014

Check Also

Kliplere Kendini Ekleme Uygulaması

Blin.gy adlı uygulama ie sevdiğiniz klipleri anında düzenleyebilirsiniz. iOS ve Android işletim sistemli akıllı cihazlarınızda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir