Home / Mac İşletim Sistemi / iCloud Hesabınıza İki Faktörlü Koruma Eklemenin Tam Zamanı

iCloud Hesabınıza İki Faktörlü Koruma Eklemenin Tam Zamanı

Apple, “Celebgate” saldırısının ardından iCloud için iki faktörlü koruma ekleyeceğine söz vermişti. Bu koruma sonunda eklendi. Ars Technica tarafından yayınlanan rapora göre, kullanıcılar şimdi iCloud hesaplarına girerek iki faktörlü korumayı etkinleştirdikleri takdirde bundan yararlanmaya başlayabilecekler.Rapora göre, gelen güncelleme sayesinde Celebgate saldırısında kullanılan çok sayıda araç kırıldı. Buna Elcom Telefon Parolası Kırma uygulaması da dâhil. Bu elbette iCloud içinde çok sayıda önemli ve özel fotoğraf ve video saklayan kullanıcılar için çok iyi bir haber.

iCloud İki Adımlı Doğrulama Nasıl Etkinleştirilir?

Artık iCloud hesabınıza giriş yaparak iki faktörlü korumayı etkinleştirebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Bunun için Apple Kimliği giriş sayfasına gidin ve giriş yapın. Burada Parola ve Güvenlik bölümüne gidin. Bu sayfada İki Adımlı Doğrulama bağlantısını bulun ve buna tıklayın. İki adımlı korumayı aktifleştirmiş olacaksınız. Böylece güvenilir bir cihaz ile bu korumayı kontrol edebileceksiniz. iCloud hesabınıza girmek istediğinizde cihazınıza SMS yoluyla ya da Find My iPhone aracılığıyla gelecek olan 4 basamaklı doğrulama kodunu kullanacaksınız. Sonuçta sadece birkaç dakikanızı harcayarak aktifleştireceğiniz bu koruma sizin tüm özel bilgilerinizi korumanız için yapacağınız ufak bir işlem olacak.icloud iki adimli korumaApple daha önce de uygulamalarına güvenlik katmanı eklemişti fakat iCloud için eklenen koruma en büyüğü ve en önemlisi oldu. Eğer iCloud içinde sakladığınız çok özel şeyler mevcutsa hemen bu korumayı etkinleştirmenizi öneririz.

Hakkında: GF

TeknoCozumler.com editörü

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

iPhone 5 ve iPad Mini İçin 6.02 Güncellemesi Nasıl Yapılır

Bu güncellemeyi uygulamak için birden fazla yöntem var. Öncelikle Itunes yoluyla güncellemeyi anlatacağım.Güncellemeyi yapmadan önce, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir