Home / Diğer Konular / Instagram Kare Fotoğraf Devri Son Erdi

Instagram Kare Fotoğraf Devri Son Erdi

Son zamanlarda olmazsa olmaz sosyal uygulamalardan biride bildiğiniz gibi Instagram farklı bir yeniliğe giderek Kare Fotoğraf Devrine son verdi.Bildiğiniz gibi daha önceden paylaşmak istediğiniz fotoğrafları çeşitli efektler verebiliyorsunuz ama belirli bir konsept içinde yada çizgi çerçevesinde paylaşabiliyordunuz.Şimdi ise bu durum biraz değişti.Bu yenilik ile paylaştığınız fotoğrafları kesip biçmeden olduğu gibi paylaşma imkanı tanıyor.Bu durum daha önceden fotoğrafın anlamını yitirmesine sebep oluyordu.

Tabi işin farklı bir durumu daha var.Daha önceden özellikle uygulama marketlerde en çok indirilen ve kullanılan uygulamalar arasında kırpma uygulamaları bulunuyordu.Bu uygulamalar sayesinde epey ekmek yemesine de sağladı.Instagram bu yeni güncelleme yada kararı ile birçok uygulamayı kullanılmaz hale getirdi.Bu yeni uygulama sadece fotoğraflar değil videolar içinde geçerli durumda.Yani bundan sonra fotoğraf ve videolarınızı orijinal boyutunda paylaşabileceksiniz.Son güncelleme olan 7.5 ile bu özelliğide kullanabileceksiniz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Gmail’de e-postalar nasıl engellenir

Gmail’de mail engelleme özelliği ile, bir gönderici tarafından yapılan gönderileri kolaylıkla engelleyebilirsiniz. Göndereni engelle özelliği, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir