Internet Explorer İnternet Geçmişi Nasıl Silinir?

Bildiğiniz gibi hepimiz internet tarayıcıları üzerinde sürekli olarak web siteleri arasında geçişler yapıyor, bu sitelere bir şekilde kullanıcı adlarını ve parolalarını giriyoruz. Bu bilgilerin bizim için özel olduğu aşikar. Birde kullandığınız bilgisayarın tek kullanıcısı siz değilseniz risk tamamen tavan yapmaktadır. Bunun yanında tarayıcıların tuttukları bu veriler zamanla hatırı sayılır boyutlara ulaşarak bilgisayarınızın yavaşlamasına sebep olabilmektedir. Bu sebeple bu yazıda Internet Explorer üzerinde tutulan geçmiş site ziyaretleri, cookiesler (çerezler), form verileri gibi dataların nasıl silinerek temizleneceğini öğreniyor olacağız.

Eğer siz Google Chrome Tarayıcısını kullanıyorsanız web geçmişinizi nasıl sileceğinizi buradan öğrenebilirsiniz.

Internet Explorer’da Girilen Siteler Nasıl Silinir?

1-) Öncelikle Internet Explorer’î açtıktan sonra sağ üst tarafta bulunan Ayarlar simgesine tıklayarak açılan listeden Internet Seçenekleri‘ne geliyoruz.

2-) Açılan ekranda bulunan Sil bölümüne tıklıyoruz.

3-) Şimdi geldik en önemli yere, bu ekranda dikkat etmeniz gereken püf nokta; listede bulunan bütün maddelerin seçili olması. Böylelikle Explorer üzerinde kalıntı hiçbir veri kalmayacaktır.

4-) Silme işlemi sisteminizin hızına göre 5-10 sn. sürebilir, işlem bittikten sonra altta bulunan uyarı penceresi çıktıysa işlem tamamdır.

Görüldüğü gibi çok basit bir işlem, bu işlemi bir kaç haftada bir tekrarlayarak tarayıcı geçmişinizi temizlemenizi öneririm.

Saygılarımla…

Check Also

Facebook Yanıt Vermiyor Kapatmak İster misiniz? SORUNU ÇÖZÜMÜ

Günümüzde Facebook kullanımı sırasında bazı sorunlar yaşamam mümkün. Bu yazımızda Facebook yanıt vermiyor kapatmak ister …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sayfada 158 sorgu var.