Home / Mac İşletim Sistemi / iOS 9.0.1 Yayınlandı

iOS 9.0.1 Yayınlandı

Dünyaca ünlü teknoloji devi Apple, iOS 9 güncellemesinde yaşanan sorunların giderilmesi amacıyla bugün iOS 9.0.1 güncellemesini yayınladı. iOS 9.0.1 güncellemesi ile düzeltilen sorunları sizler için hazırladık.Apple, geçen hafta Çarşamba günü iOS 9 güncellemesini kullanıcılar için de yayınlamıştı.Yenilikler ile ve farklı özellikler ile hayatımıza giren iOS 9 güncellemesi bazı iPhone, iPad ve iPod touch modellerinde sorunlara neden olurken, sorunların çokluğu Apple’ı elini çabuk tutmaya itti ve yaşanan sorunları çözmek adına bugün iOS 9.0.1 güncellemesi resmen yayınladı.

Peki iOS 9.0.1 bize ne gibi yenilikler getiriyor ?

Bazı kullanıcıların güncellemeden sonra ayarlama yardımcısını tamamlayamamalarına neden olan bir sorun giderildi.Alarmların ve sayaçların bazen çalmaması ile ilgili bir sorun giderildi.Safari‘de ve Fotoğraflar‘da videoyu durdurmanın durdurulmuş çerçevenin bozuk görünmesine neden olan bir sorun giderildi.Profil yoluyla özel APN ayarına sahip olan bazı kullanıcıların hücresel veriyi kaybetmelerine neden olan bir sorun giderildi.

iOS 9.0.1 alan modeller

iOS 9.0.1 güncellemesini; iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPad Air, iPad Air 2, iPad 2, iPad 3, iPad 4, iPad mini, iPad mini 2, iPad mini 3 ve iPod touch 5 alıyor.

iOS 9.0.1 nasıl yüklenir?

iOS 9.0.1 güncellemesini; Ayarlar>Genel>Yazılım Güncelleme bölümündeniPhone ve iPad cihazlarınıza yükleyebilirsiniz. iTunes üzerinden güncellemek için ise iPhone ve iPad’inizi PC’ye bağlamanız ve güncellemeleri denetle demeniz yeterli olacaktır.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

iPhone 5 ve iPad Mini İçin 6.02 Güncellemesi Nasıl Yapılır

Bu güncellemeyi uygulamak için birden fazla yöntem var. Öncelikle Itunes yoluyla güncellemeyi anlatacağım.Güncellemeyi yapmadan önce, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir